Інформація

 

               Лікувально-оздоровчий комплекс  “Дружба” – відомий  дитячий заклад  в Україні. Вперше він прийняв дітей 1985 року.
Відтоді тут оздоровилося понад 50 тисяч хлопчиків і  дівчаток, батьки яких працюють у нафтовій, газовій і хімічній промисловості  Івано-Франківщини  та Львівщини, а  також з Києва, Чорнобильської зони та інших місць.
ФабрикаФорматівimage1 (2)

 

         Розташований комплекс у чудовому хвойному карпатському лісі, за чотири кілометра від міста Долина Калуського району, Вигодська ТГ Івано-Франківської області.

         З року в рік понад 70% дітей з великим задоволенням приїжджають на відпочинок у «Дружбу» та “заманюють” сюди своїх друзів. Саме тому тут завжди  щось оновлюється, змінюється аби їх тягнуло сюди знову. 

         При складанні програми оздоровлення та відпочинку в першу чергу враховується побажання дітей.

         Свої відгуки: пропозиції, побажання та зауваження всі відпочиваючі та дорослі мають можливість відкрито чи анонімно повідомляти смс-ками на мобільні телефони адміністрації, а також на нашому сайті у розділі Відгуки , на офіційних сторінках у Facebook , і instagram. Реальні, розумні і правдиві відгуки ми беремо до уваги  у нашій подальшій роботі. Крім того можна написати нам у розділі Наші контакти.

         На кожній зміні в ЛОК “Дружба” проводиться день самоврядування, де у ролі педагогічних працівників – старшокласники.

         Дітлахам пропонується цікавий і різноманітний відпочинок.  

         При головному вході і в’їзді в комплекс гармонійно розташована композиція трьох фонтанів. Відвідувачі ЛОК тепер не заїжджають у “Дружбу”, для їхніх автівок перед в’їздом облаштована спеціальна стоянка.  Вся територія дитячого закладу є в повному розпорядженні дітей. Майже вся огорожа дитячого закладу замінена на сучасну декоративну бетонну.

         У “Дружбі” є сучасні актова, зала під відкритим небом, дискокомп’ютерна, теле і  відеозали.  До послуг дітей бібліотека і читальний зал, кімнати дитячої творчості, спеціальне місце для великого вогнища. Відпочиваючим показують кінофільми на великому екрані. Всі бажаючі діти мають можливість безкоштовно розважатися та покращувати свої акробатичні навички на двох каркасних батутах і на великому надувному батуті-гірці, які встановлено біля адміністративного корпусу ЛОК.

         З дітьми працюють талановиті педагоги. Щодня проводяться цікаві і захоплюючі ігри, розваги, конкурси. Великою є база культмасових заходів для дітей, яка оновлюється з року в рік: «Голос Дружби» (де самі діти за допомогою смс визначають переможця конкурсу), «Fashion Day Дружба», «Strong Men Games», «Танцювальний батл», «Фотоквест» та десяток інших розважальних заходів дають можливість кожній дитині розкрити свій творчий потенціал та реалізувати його.  

         Велике задоволення дітлахи отримують від екскурсій у стаціонарний зоопарк “Лімпопо” в Меденичах , Трускавецький дельфінарій “Оскар”, Калуську льодову  арену, на Скелі Довбуша та Карпатський трамвай, а діти молодшого віку також у Центр Спадщини Вигодської вузькоколійки та інші місця.

FabrykaFormativDSC_0271

  У ЛОК “Дружба” стараються не тільки, щоб діти якісно оздоровлювалися і відпочивали, але і мали можливість займатися фізкультурою та спортом, адже і це зміцнює їх здоров’я. У нас є тренажерна та більярдна зали, різні спортивні майданчики. У 2019 році у нашому комплексі були відкриті футбольне поле, волейбольна і баскетбольні площадки зі штучним покриттям, а також побудована стаціонарна спортивна зала. Серед дітей проводяться захоплюючі змагання.  

Більш докладно про спортивне життя Ви можете дізнатися у розділі “Спортивне життя

          При вході в адміністративний корпус є невелика капличка. В “Дружбі” з концертно-духовними  програмами приїжджають отець Вітольд Левицький і гурт священиків Долинщини “Кайрос”. Не забуває «Дружба» і про національно-патріотичне виховання дітей. Протягом зміни проводяться  конкурси  «Моя Україна», «Українські вечорниці», «Слава нації»,  патріотичний флешмоб фарбами “Холлі”, благодійний концерт “Збережи життя солдату” і зустріч  з бійцями (діти власноруч роблять подарунки, пишуть листи, які волонтери передають на схід України воїнам АТО).

EnYAN7zbD1o

          Також в комплексі діти радо приймають дитячі танцювальні ансамблі “Бойківчанка”, “Джерельце”, “Натхнення” та ансамбль пісні і танцю “Гуцулія”.

                 В “Дружбі” є озерце з свійськими та дикими птахами та живі куточки з папугами, канарейками, декоративними кроликами та овечками, який заохочує дітей до спілкування з природою. Для комплексу придбані  великі  акваріуми для рибок і морської черепашки.

         До послуг дітей – ігрова зала та новий великий дитячий майданчик. На території комплексу встаовлені дерев’яні лавки під композиції казкових героїв.

        Кожного дня в ЛОК “Дружба” від ранку до пізньої ночі за великими і маленькими відпочиваючими спостерігає майстерно прихована відеокамера… А наприкінці на дітей чекає приємна несподіванка, підготовлена комп’ютерними хакерами – “Дружбанія” – найкращі та найнесподіваніші моменти дитячого відпочинку. В кінці кожного літа ЛОК “Дружба” виготовляє свій новий промо-ролик (всі вони  розміщені на сайті в розділі “Відео“).

         В просторій їдальні, в якій діє лінія самообслуговування, хлопчики й дівчатка одержують п’ятиразове висококалорійне харчування (у меню щодня включаються свіжі овочі, фрукти, соки, йогурти  й  інші цінні продукти).

         Живуть діти в п’ятимісних кімнатах. На кожні чотири кімнати 2 туалети, 3 умивальники і 2 душі з ногомийками (холодна і гаряча вода подаються цілодобово).

         У ЛОК “Дружба” дітям надаються лікувально-оздоровчі послуги:

1) мінеральна вода типу “Нафтуся”; 2)вітаміни; 3) фітотерапія; 4) аромотерапія; 5) натуральний мед; 6) киснева пінка;7) фізкабінети; 8) низькочастотний  комбінований тепловий стимулятор «Nuga Best»; 9) профілактичні і лікувальні масажі; 10) вібромасажер; 11) циркуляційний душ; 12) водолікувальна кафедра “МТ-ВК”; 13) бальнеологічна система МІТ-Вулкан; 14) соляна кімната, процедури в якій дозволяють вилікувати недуги дихальних шляхів, зупинити патологічні процеси і поширення астми на початкових стадіях її розвитку, та ін; 15) ванни з хвойним екстрактом і морською сіллю.

Докладніше про медичні послуги Ви можете прочитати у розділі “Медичні послуги

IMG_8691

         В “Дружбі” є сауна та сучасний стаціонарний басейн з системою підігріву і фільтрації води (в приміщенні басейну є також окремо для дівчат і хлопців душові кабіни, роздягальні, сушки для волосся, санвузли).

         ЛОК “Дружба”, за підтримки профкому НГВУ “Долинанафтогаз” з 2007 року працює на орендній основі (тобто на самозабезпеченні з продажу дитячих путівок), не маючи жодної допомоги та пільг від  держави, при тому сплачуючи всі податки на загальних підставах і орендну плату НГВУ “Долинанафтогаз” . З 1-го серпня 2021 року орендна плата становить 35 452 грн. в місяць.

         За останні десять років в “Дружбі” проведено капітальний ремонт всіх чотирьох спальних, адміністративного, медичного корпусів, їдальні (замінено умивальники, унітази, каналізаційну і водопровідну мережі, встановлено металопластикові вікна, поміняно двері, підлогу і плитку у кімнатах, холах, коридорах, санвузлах, поміняно перила на ковані у всіх корпусах і на території комплексу), більша частина приміщень обладнані новими вентиляційними системами, придбано нові меблі, комплекти білизни, кухонно-технологічне обладнання, інвентар для їдальні, спортивної та культмасової роботи. Побудовано сучасний міні-спальний корпус на 20 місць з усіма побутовими зручностями в кімнатах. Всі корпуси перекриті металочерепицею (корпуси набули не тільки кращого зовнішнього вигляду, але дуже важливо, що, на відміну від шиферу, металочерепиця є екологічно чистим матеріалом). Став кращим вигляд всіх балконів (вони накриті металопрфілем або металочерепицею). Також всі корпуси перефарбовані із сірих на рожево-білі. Проведено реконструкцію всіх сходів, які ведуть до корпусів. Покращили свою роботу і побутові кімнати, в яких встановлено вентиляцію і пральні машини. Крім прання чи прасування одягу, сушіння волосся, сюди встановлено спеціальний прилад для масового сушіння взуття та одягу. Зроблений капітальний ремонт актової зали і сходів біля неї, де літом розміщена літня зала. Встановлено фотозону. В результаті ефективної й економної роботи ЛОК “Дружба”, на все це використано понад 30 млн. грн. самостійно зароблених коштів.

dsci2304

         За результатами державної атестації в липні 2010 року ЛОК “Дружба” присвоєно вищу категорію і перше місце серед аналогічних закладів Івано-Франківської обл. А в серпні 2015 року і у серпні 2020 року знову підтверджено вищу категорію і перше місце. 

         Згідно офіційних повідомлень про загальнодержавний рейтинг малих підприємств України кожного року, ЛОК  “Дружба” займає 1-е місце в Івано-Франківській області і призове місце в Україні не тільки серед дитячих оздоровчих закладів, але і серед санаторіїв за сумою місць 5-ти номінацій фінансово-господарської діяльності, зокрема сплати податків до бютжету і оплати праці.

         За активну участь на кращу організацію оздоровлення і відпочинку дітей та досягнення високого рівня роботи з усіх напрямків діяльності, кожного року ЛОК “Дружба” нагороджується Грамотами та Дипломами Міністерства сім’ї, молоді та спорту, Федерації профспілок України та Івано-Франківської обласної ради й обласної державної адміністрації.

         Лікувально-оздоровчий комплекс “Дружба” може приймати на відпочинок та оздоровлення групи дітей не тільки під час літніх, але й осінніх, зимових, весняних канікул та вихідних днів. В січні 2017 року у нас відпочивала група дітей з Луганської області. Також “Дружба” пропонує цікаву та різноманітну програму для різних груп студентів та дорослих. Є можливість для проведення семінарів, виїзних засідань чи нарад.

            Звичайно, є у комплексі свої проблеми і труднощі. Оскільки «Дружба» працює сезонно, то стикається з плинністю кадрів та кваліфікованістю їх підбору.

              Однією з головних проблем є не завжди якісне водопостачання. Водопровід, який веде до комплексу, як і більша частина міського водопроводу , знаходяться в занедбаному стані. Ремонтні роботи, які проводить Долинський водоканал,і як наслідок відсутність води більше доби, спричиняють різкий перепад тиску в системі. Враховуючи місцевий рельєф, це призводить до утворення вакууму, що, у свою чергу, при наявності поривів засмоктує в лінію водопостачання “підшкірну” воду та іншого роду нечистоти. А оскільки комплекс є кінцевою точкою водопроводу, то при відновленні водопостачання все це потрапляє сюди. 

            Медичний огляд, який проводиться в дитячих поліклініках,  перед поступленням дітей в комплекс, не завжди проходить на належному рівні. Теж саме можна сказати і про медичний огляд працівників, які приходять на роботу в ЛОК.

            Сертифікати якості, які видаються на кожен з продуктів, не завжди відповідають дійсності.

   Згідно закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, ст. 7 державні органи, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування ( Долинські РДА і района рада) повинні допомагати та надавати дитячим закладам оздоровлення та відпочинку, не залежно від форм власності, певні пільги та підтримку, але ,на жаль, на практиці, особливо в останні роки,  взагалі нічого немає.

            Штучний ажіотаж, який щороку створюють окремі батьки і діти, не дозволяє заповнювати комплекс дітьми на першу зміну, а інші зміни переповнені, хоча і нічим не відрізняються від першої.

            При складанні меню для дітей адміністрація мусить дотримуватися постанови Кабінету Міністрів, яка багато в чому далека від реальних потреб і можливостей.

           На жаль, деякі контролюючі органи, перевіряючи комплекс, висувають «німецькі вимоги в українських реаліях», проявляють не професійність і упередженість.

         ЛОК “Дружба” крім сайту має свою електронну адресу, сторінку в мережі Facebook і Instagram. Також по всій території комплексу діє безкоштовний wi-fi. Для зручності дітей кожна спальна кімната обладнана кількома спеціальними розетками для зарядки мобільних гаджетів. На території та в приміщеннях  нащого закладу встановлено камери спостереження.
У 2020 році, через необдумані заборони Київських чиновників ЛОК “Дружба”, як і інші дитячі оздоровчі заклади, практично не працював, і відповідно, зіткнувся з великими фінансовими проблемами, які у 2021 році зумів подолати.

Детальніше про це висвітлено у Factbook та розділі Новини

IMG_0209

 Детальніша інформація про відпочинок та оздоровлення в ЛОК “Дружба” знаходиться в інших розділах даного сайту (зокрема в промороликах).