Працювати не можна закритись…

 Вчора мала вирішитись доля літнього оздоровчого відпочинку для дітей, проте, відповідний розділовий знак так і не було поставлено. На засіданні міжвідомчого штабу з оздоровлення і відпочинку дітей, за участі представників Міністерства соціальної політики, МОЗ, МОН, Національної поліції, ДСНУ, профспілок вирішено:
– в червні табори працювати точно не будуть;
– до 22 червня мають бути розроблені додаткові проти епідеміологічні норми та вимоги щодо таборів в разі їх відкриття;
– 26-28 червня стане відомо, чи відкриються літні оздоровчі комплекси (з огляду на тенденцію захворювання на COVID19), можливий варіант, що доля літнього оздоровчого відпочинку в кожній області складеться по різному.
Таким чином, залишається більше питань, аніж відповідей. Зрозуміло тільки одне – в разі заборони відкриття таборів уряд аж ніяк не готовий йти на поступки даній галузі (в плані пільг, зменшення оподаткування і т.д.). Найцікавіше те, що уряд дозволив роботу санаторіям, базам відпочинку, готелям. Це означає, що одні сфери (які можуть працювати цілий рік) працюють за рахунок карантину інших (які можуть працювати 3 місяці на рік). В умовах, коли більшість дитячих оздоровчих комплексів існує за рахунок проданих путівок, це означає знищення галузі оздоровлення і відпочинку дітей як такої.
22 червня під стінами КМУ відбудеться мирний мітинг на підтримку дитячих таборів, тому всі хто відпочивав чи працював в даній галузі прохання прийти і підтримати акцію. Методист

Лок Дружба

В.М.Дем‘янчук