Під знаком Дружби

Лікувально-оздоровчий комплекс «Дружба» в селі Малій Тур’ї на Долинщині серед 13 таких закладів Івано-Франківської області є одним з «най-» — найдорожчих, найкращих та найпопулярніших. Щоб переконатися в цьому, ми прожили один день під знаком «Дружби».

DSC_0786

Cheap NIKE NFL Jerseys and Wholesale nfl Jerseys or Wholesale NFL jerseys
wholesale Jerseys China Cheap NFL jerseys Wholesale jerseys

Сонце, літо і… басейн
Уже 28 років табір «Дружба» щоліта відчиняє свої гостинні двері для школярів з івано-Франківської, Львівської областей та навіть Києва. Найчастіше тут відпочивають діти працівників нафтогазової та хімічної промисловості — з Дрогобича, Борислава, Богородчан, Надвірни, Калуша, Долини, Івано-Франківська. За літо тут встигає оздоровитися 1 600 учнів — від «першачків» до одинадцятикласників. Ми завітали до табору на закінчення першої зміни, попереду — ще чотири.
— На першій зміні було 294 дитини, хоча можемо розмістити в середньому 350, — розповідає директор лікувально-оздоровчого комплексу (ЛОК) «Дружба» Михайло Гродзіцький. — Чомусь більшість батьків вважає, що найкраща зміна — друга-третя. Хоча це не так, бо і перша, і остання — не гірші. Напевно, й в інших таборах є така надумана проблема, коли всі хочуть відпочити в середині літа.

За популярністю «Дружба» стабільно посідає перше місце. Сюди знову і знову приїжджають ті самі діти набиратися сил серед цілющих карпатських лісів. За словами Михайла Гродзіцького, постійних відпочивальників тут близько 60-80%, деякі з них уже навіть вихователями працюють.
Нинішнього року дітвора «Дружби» отримала особливий подарунок — стаціонарний сучасний басейн, тож тепер вона може купатися за будь-яких погодних умов. Недарма Долину через мінливу погоду називають «маленьким Лондоном». «Літо нестабільне, уже червень минає, а річки ще ніхто й не бачив», — сказав Михайло Гродзіцький.

Басейн обладнали в приміщенні колишньої котельні, повністю її реконструювали, все зробили з нуля: душові кабіни, роздягальні, сушки для волосся. Весь комплекс обійшовся в 400 тисяч гривень. Заняття в басейні  відбувається групами — по 10-15 осіб, залежно від віку дітей. З ними займається інструктор з плавання Мар’ян Бардяк. Діти дуже задоволені такою «новинкою».

Втім, табір осучаснюють тут щороку, особливо останні шість, від того часу, як орендували його в НГДУ «Долинанафтогаз». Михайло Гродзіцький каже, що все, що заробляють за літо, вони вкладають у табір. Торік — у басейн, позаторік — у медичний корпус, раніше — в спальні корпуси. Цього року планують зробити капітальний ремонт їдальні, а згодом — і дахи перекрити.

Один день проживання, харчування, лікування, оздоровлення і дозвілля в «Дружбі» коштує 165 гривень, 18 днів — 2 970 грн., 21 день — 3 465 грн. Такі ціни роблять його найдорожчим табором Прикарпаття. Проте це не зупиняє батьків, адже вони хочуть для своїх дітей щонайкращого. Тим паче, що цей заклад має першу категорію та потужну лікувально-оздоровчу базу.

— Більшість путівок реалізовуємо через профкоми організацій та підприємств, в яких працюють батьки, — розповідає М. Гродзіцький. — Як правило, вони платять всього-на-всього 10% вартості, тобто за 18 днів — 294 гривні.

Дозвіл на творчість
Особливість цього табору — в його атмосфері та насиченій програмі перебування дітей. «У нас немає вільної хвилинки, — каже стосовно цього методист
Віталій Дем’янчук. — На території табору діє один закон — повага одне до одного та індивідуальний підхід до кожної дитини».
Коли зважити на те, що більшість дітей уже «прописалися» в таборі, то й до дозвілля тут — високі вимоги. Повторювати рік у рік одні і ті ж конкурси  не вийде. Зрештою, і не пробують.
— Намагаємося максимально урізноманітнювати культмасову роботу, — каже Віталій Дем’янчук. — Цього року закупили нові комп’ютери, діти мають можливість по групах працювати в інтернеті. Вихователям також потрібен інтернет, адже ми переходимо на новий рівень підготовки до конкурсів — за допомогою техніки. От нещодавно проводили конкурс кліпів. Треба було зняти відео, змонтувати його та продемонструвати на великому екрані.
Дозвілля дітей в «Дружбі» заповнено різноманіттям цікавих занять. і, звичайно, щовечора тут відбуваються дискотеки, не прості, а тематичні. Тут практикують відеодискотеку, українську та дискотеку у стилі «караоке». Також частими є екскурсії на «Скелі Довбуша», до івано-Франківська в аквапарк, до Калуша на «Льодову арену», до Львова. Й справді, нудьгувати тут ніколи.

Обережно!
Працює прихована камера

Саме про це треба пам’ятати упродовж всього відпочинку в «Дружбі». Адже  наприкінці кожної зміни на великому екрані демонструють цікавий фільм «Дружбанія». У нього входять найцікавіші моменти з таборового життя, про які не знає ніхто, адже знято їх прихованою камерою. Хтось почухається, хтось когось штовхне чи кумедно затанцює — і стає героєм стрічки. Хоча, за словами автора цієї ідеї Юрія Креховецького, спочатку був задум створити розважальну стрічку про таланти дітей. і все так було, допоки камера випадково не впіймала один цікавий момент. і пішло-поїхало. Юрій Креховецький зізнається, що й сам хотів би потрапити до фільму, і наголошує, що приховані кадри нікого не висміюють, адже змонтовано їх так, щоб було смішно всім.
— Ми думали, що діти будуть деколи ображатися на це, — розповідає адміністратор комп’ютерної зали ігор Ребега, — але вони сприймають все дуже «бомбезно», дуже задоволені, що ми злапали їхній «прикол». Дякують нам. У нас діє золоте правило: ми не жаліємо нікого. Якщо попався курйоз і з директором, то він буде в цьому фільмі стовідсотково.

Смачне здоров’я
У «Дружбі» важливу роль відіграє не лише цікаве дозвілля, оригінальні конкурси та захопливі екскурсії, а й здоров’я, адже насамперед це лікувально-оздоровчий комплекс. Під час прийому дітей лікар проводить медогляд. індивідуально  призначає те, чого кожен потребує, — аромотерапію, фітотерапію, різноманітні фізпроцедури, масажі. Дитячий лікар Зінуре Звозіль каже, що впродовж п’яти днів діти адаптуються до нових умов. Особливо ті, що приїхали не з нашого регіону. «Цієї зміни у нас відпочивало десятеро школярів з Києва, — розповів медик. — Перші п’ять днів вони призвичаювалися до умов, мали нежить, головний біль. На цвітіння трав та квітів було два випадки алергії».
У таборі малечу і підлітків передусім цікавить дозвілля, батьків —  харчування та умови проживання. Зізнаємося, їжу в «Дружбі» куштували, було дуже смачно. Ми якраз потрапили на святковий недільний сніданок — піцу з томатним соком. На харчування в таборі виділено 39 гривень на день на дитину, меню різноманітне. Одну страву повторюють раз на два тижні. За якістю харчування — строгий контроль. За півгодини до сніданку, обіду, вечері лікар із медсестрою беруть проби страв, перевіряють терміни придатності продуктів. Зінуре Звозіль наголошує, що харчування в таборі є збалансованим. Діти споживають ті продукти і страви, які їм конче потрібні, корисні та, звичайно, смачні.
— Ми мусимо дотримуватися тих норм харчування, які схвалив Кабінет Міністрів, — розповів Михайло Гродзіцький. — Ці норми дуже критикують, адже багато страв молочних та з борошна, зате 100 грамів соку і фруктів. Повірте, діти не можуть за день з’їсти 600 грамів молочного, вони й 200 не з’їдають. Ми викручуємося, як можемо, і збалансовуємо харчування наших дітей.

Батьки спокійні
Дитячий відпочинок у таборі — це справжня перевірка батьків на витримку. Адже, звичайно, вони переживають, щоб їхні сини чи доньки були припильнованими, нагодованими, здоровими та усміхненими. Батьки тих дітей, які вже відпочили у першій зміні «Дружби», з радістю поділилися враженнями від відпочинку своїх кровинок.


Галина ІВАНКіВ, с. Надіїв Долинського району:

— Нам дуже подобається «Дружба», щороку тут відпочиває мій 15-річний син. Тепер — і донечка, яка закінчила четвертий клас. Близенько, гарненько, чистеньке повітря, природа, їздять відпочивати на «Скелі Довбуша», до Івано-Франківська в аквапарк. Цікаво! Думаю, що якби батьки не були б задоволеними, то вони сюди дітей не посилали б.

Ірина ЧЕРВІНСЬКА, смт Брошнів-Осада Рожнятівського району:
— Я задоволена цим табором. Насамперед місцевістю, чистотою, ставленням до дітей. Тут вони ведуть активне життя, мають можливість поїхати на екскурсії, в басейні покупатися. Харчування є одним із плюсів «Дружби».

Три роки тому мій син відпочивав в одному таборі Львівської області. Не найкращий то був відпочинок. Так-от, про свої враження  розповідати він почав з того, що порівнював той табір і цей. Відпочинок у цьому комплексі зробив мого сина більш дисциплінованим. Це я помітила вдома: виробився режим харчування, з’явився апетит, звик до постійної зайнятості. Це добра школа для дитини, адже в таборі вони вчаться спілкуватися між собою без батьків, а також самотужки розв’язувати конфліктні ситуації.

День сліз

Останній день заїзду — дуже сумний та «мокрий». Діти вже зранку складають свої валізи та примощують їх на території табору, прощаються зі своїми друзями, вихователями і просто плачуть. Того дня не стримували своїх емоцій найменші та найстарші мешканці «Дружби». Напевно, це найбільша та найправдивіша реклама табору. Дитячі сльози не вміють брехати чи лукавити. Деякі відпочивальники чесно розповіли нам про причини своїх сліз та особливості літнього відпочинку в цьому закладі.

Назар ПАНІВ, м. Борислав Львівської області, 16 років:
— Чому я плачу? Бо мене переповнюють емоції, які накопичувалися упродовж всієї зміни. Коли дивишся на своїх вихователів і розумієш, що, може, вже не побачиш їх… Ті емоції виливаються, як фонтан, назовні через сльози, через сміх… В «Дружбі» це вже моя дев’ята зміна. Такої атмосфери, як тут, немає в жодному таборі найвищого рівня. Ми всі — як сім’я, всі одне одного знаємо, підтримуємо.

Ірина КУСАЙЛО, м. Калуш, 14 років:
— Мене переповнюють емоції, цей табір надзвичайно класний. У «Дружбі» я вже вчетверте. Мені тут дуже подобається, хочу їздити сюди ще і ще. Впродовж зміни ми грали в різні ігри, брали участь у цікавих конкурсах, придумували вірші, пісні, девізи та багато чого іншого. Табір «Дружба» — це великий дім, в якому всі дружать.

Володимир ГОРІШНІЙ, м. Долина, 16 років:
— В цьому таборі я уже десяту зміну і ще б десять разів сюди приїхав. Ніколи не пошкодую про те, що плачу, адже це емоції, любов, речі, яких ніколи не забудеш. Щоразу я згадую і 2008-й, 2009 рікѕ Такі миті ніколи не забуваються. Цей табір особливий тим, що його персонал, вихователі стараються, ночей недосипають, щоби 21 табірний день був для нас як цілий рік щастя. Всім раджу приїхати сюди, бо це найкращий табір у світі!

Володимир ЧУПА, м. Долина, 14 років:
— У таборі дуже сподобалося. Вихователі — класні, вони нас багато чого навчили, показували, як відрізняти добро від зла. Тут я вже всьоме. Мої враження можна висловити одним словом — «бомбезно»! Це неможливо передати словами, треба тут побувати.