Оаза Дружби

Серед розкішної матінки-природи, в мальовничому карпатському лісі, за 4 кілометри від районного центру, розлого пролягає стежина до одного з найкращих лікувально-оздоровчих комплексів Прикарпаття, табору радості й незабутніх вражень, печалі від бачених тут тисяч розлук й нових стрічань, що обіцяють цікаві історії у великому домі з легендарною та відомою назвою «Дружба».

Насамперед цікаво перегорнути сторінки історії цього табору. А починалося все в 1981 році, коли в той час було розпочато будівництво закладу, яке ще тоді проводило будівельно-монтажне правління НГВУ «Долинанафтогаз».  Завершили будівництво 1984 року, а вже наступного, в червні, заклад вперше прийняв дітей. З того часу в «Дружбі» оздоровилося 40 тисяч хлопчиків та дівчаток, батьки яких працюють в нафтовій та газовій промисловості Івано-Франківської, Львівської областей та, частково, зі столиці. Підкреслю той факт, що з 2007 року табір працює виключно на орендній основі (самофінансуванні). Щорічно ЛОК «Дружба» сплачує за оренду НГВУ «Долинанафтогаз» 450 тисяч гривень

фон

Cheap NIKE NFL Jerseys and Wholesale nfl Jerseys or Wholesale NFL jerseys
wholesale Jerseys China Cheap NFL jerseys Wholesale jerseys

На теренах Прикарпаття «Дружба» пройшла бойове хрещення, випробуване часом, економічними та природніми показниками, пережила своїх конкурентів й зараз є одним з найкращих, не приховаю, що також найдорожчих оздоровчих комплексів. Має потужну лікувально- оздоровчу базу, а в липні 2010 року заклад отримав вищу категорію та перше місце серед аналогічних закладів Івано-Франківської області.

Щоб розвіяти сумніви про те, що це не просто слова, які розхвалюють цей табір, я відправилась туди якраз на завершенні другої зміни. Якщо б хтось з нетутешніх потрапив сюди й не знав куди далі прямувати, гучні музичні мелодії та відгуки з лозунгами: «Ми Вас любимо», що доносились з актової зали, неодмінно б вказали вірний напрямок.

Як вже раніше наголошувала, тут переважно гостюють відпочиваючі з Івано-Франківської, Львівької областей – діти, батьки яких працюють в нафтогазовій та хімічній промисловості: з Борислава, Дрогобича, Долини, Калуша, Івано- Франківська, Надвірної. Протягом літнього періоду в «Дружбі» оздоровлюється близько 1500 дітей. Згідно з графіком тут діє п’ять змін по 8 груп в кожній. Перша зміна нараховувала 294 дитини. На другу ж припав ажіотаж – приблизно 400 діток, коли за нормативами табір розраховано на 350.

DSC_0047

Розпочну з пікантного й дійсно цікавого для всіх питання – оплати путівки. її вартість в середньому складає 165 гривень за день. Якщо взяти, до прикладу, 18 днів – 2970 гривень, 21 – 3465. Більшість путівок реалізують через профкоми організацій та підприємств, в яких працюютьбатьки, тоді вони сплачують 10 відсотків вартості від загальної суми – за 18 днів – 294 гривні. В ціну такого відпочинку включено: медобслуговування, кулугобслуговування, харчування та проживання.

«Дружба» – лікувально-оздоровчий комплекс. Сама назва говорить про те, що в закладі дітки не тільки відпочиватимуть, а й проходитимуть курси оздоровлення та відновлення своїх сил. Отримавши так звану «Дружбівську прописку» першим кроком діти повинні пройти медичний огляд. Прямуємо до медичного корпусу, де відпочиваючі проходять процедури різного типу. Бачу, що контроль тут ведеться особливий, від вимірювання артеріального тиску до прийому синглетно-кисневої терапії, останню дітвора повторювала б кілька разів на день. Коротко скажу, що це є новий метод лікувального впливу активованого кисню, повітря та води. Він дуже корисний та необхідний в дитячому середовищі. Згідно з встановленим медиками графіком кожна група проходить профілактичний масаж до обіду, а після нього безпосередньо лікувальний, за призначенням лікаря. Тут проводять також кліматотерапію, дієтотерапію, загальне оздоровлення організму (настої з лікарських трав, вітаміни, мінеральні води та інше). Медична база табору вдосконалена й повністю забезпечена різними апаратами, інгаляторами, стимуляторами, біговими доріжками та іншим необхідним обладнанням.

медпункт

Керівництво лікувально-оздоровчого комплексу «Дружба» тісно співпрацює з Міжнародним благодійним фондом «Дар життя». Кожного літа «Клініка на колесах» безоплатно проводить медичне обстеження, надає високоякісну медичну допомогу та стоматологічне лікування дітям, які проходять курси оздоровлення.

А який розпорядок дня? О 9-й годині розпочинається підйом, де всіх збирають на майданчику для аеробіки, щоб «розбудити» організм. О 10-й – сніданок. Після нього всі дітки повертаються до спальних корпусів і вже об 11-й в актовому залі або знову ж таки на подвір’ї відбуваються різні тематичні заходи, які тривають до 14-ї години. Надалі ж обід. Після нього наступає тихий час, з 15-ї до 17-ї години. В цей час діти мають можливість відвідати спортали, відеозал, бібліотеку. З 17-ї – в актовому залі завжди відбувається цікавий культмасовий захід 018.30 – вечеря. З 20-ї до 22-ї години – дискотека. 22.30 – відбій.

Кожного року на отримані кошти керівництво табору намагається відновити корпуси, що найбільше потребують ремонту, втілити в реальність нові проекти, такі як облаштування басейну тощо. До прикладу, цьогоріч цікавим в програмі стало відкриття стаціонарного сучасного басейну з системою соляного очищення. Тепер, незважаючи на витівки погоди, тут можна в будь-який час насолоджуватися водними процедурами. Раніше тут було приміщення старої котельні, довелося за планом починати спочатку: провести комплекс необхідних робіт, щоб рівень об’єкта відповідав усім нормам. В приміщенні є душові кабіни, роздягальні, сушки для волосся, навіть сауна. Якщо говорити мовою цифр, то такий проект «потягнув» біля 500 тисяч власних, зароблених колективом коштів. Тепер кожна група має можливість три рази на зміну відвідувати басейн. Заняття дітей проводиться групами по 15 діток в кожній, за якими слідкує інструктор з плавання.

За ті ж самі табірні кошти обладнано медичний корпус, покращено структуру спальних корпусів, в ближчих планах капітальний ремонт їдальні та перекриття дахів. Минулого року на реконструкцію актового залу теж було витрачено 40 тисяч гривень.

DSC_0634

При вході в адміністративний корпус є невеличка капличка, де дітки мають можливість помолитися. Далі прямуємо до методичного кабінету, де є кімнати відпочинку для гостей. В цьому ж корпусі минулого літа зробили живий куточок з папугами, декоративними кроликами, що діток заохочує до спілкування з природою.

В «Дружбі» є незабутні процедури з ароматерапії, де спеціаліст підбирає індивідуальні програми для релаксування. Зазвичай широкого застосування набули запахи ялиці, шалфею, розового дерева, апельсину. Все це робиться задля того, щоб діти забували про стреси, неприємності й почували себе в хорошій формі.

У «Дружбі» є чудові актовий, спортивний та дискозали, ігровий павільйон, кімнати дитячої творчості, на базі однієї з них організовано гурток «Умілі руки», та навіть, спеціальне місце для великого вогнища, біля якого, мов у зарубіжних фільмах молодь часто збирається в такій обстановці, щоб розповісти містичні історії.

З 15-ї до 17-ї години в комп’ютерному класі можна повідати всі цікавинки інтернету, а відеозала для перегляду фільмів запрошує з 20 до 22-ї години.

Особливій увазі дітей підлягає актовий зал, де в назначеному місці, у визначений час відбувається найочікуваніша подія вечора – дискотека. Приміщення тут дійсно красиве та велике, з прожекторами, лазеропроменями та димовою установкою. Доповню тільки, що тут відбуваються не просто дискотеки, а тематичні, розважальні – з логічними та фізичними вправами. Конкурсам тут не властиво повторюватись, чим і виділяє себе на інтелектуальному фоні «Дружба».

Не менш важливим, навіть, сказала б основним, є питання харчування в таборі. На нього виділено 39 гривень в день за дитину, меню різноманітне. Золоте правило – якість-надійність. Ним і ке¬рується персонал. Перед сніданком, обідом та вечерею медики перевіряють перш за все термін придатності продукції та беруть проби страв.

Харчування в таборі є збалансованим (у меню щодня включаються свіжі овочі, фрукти, соки, йогурти та інші продукти), кожен отримує ту порцію необхідних вітамінів й мінералів, яку потребує його організм. Страви рідко повторюються, тут дотримуються тих норм харчування, які схвалив Кабінет Міністрів України. Про-дукти харчування їм привозять від пере-вірених уже постачальників, згідно зі всіма нормами та сертифікатами якості.

До підбору персоналу вихователів «Дружба» вкрай прискіплива. Тут високі вимоги. Перш за все вихователі повинні мати вищу освіту, бути вимогливими до себе й чітко слідкувати за контролем в таборі. Тому організаційно-кадрове питання вирішується шляхом відбору студентів старших курсів педагогічного факультету Прикарпатського національ-ного університету імені Василя Сте- фаника. їх заздалегідь готують до табору, проводячи ВІДПОВІДНІ лекційні й практичні заняття, сюди ж вони приїжджають як кваліфіковані працівники. Вони мають складені та відпрацьовані заздалегідь програми, згідно з якими й працюють кожного дня.

Одним з найцікавішим культмасових заходів є «Fashion Day Дружба» та « Elit Top Model look», тому що там беруть участь біля 90 дітей і це, за своєю при-родою, є масштабним та захоплюючим видовищем, бо притягує до такої позиції всіх діток табору. З однієї сторони, це типові заходи, з іншої – кардинально не подібні один на одного, бо діти мають різні номінації та кожен з них проявляє себе по-різному.

культ

В кожній групі є близько 50 чоловік і на неї розраховано по 3 вихователі, які від початку «прописки» та розподілу слідкують за цими дітками.

Табір входить в двадцятку кращих таборів і дитячих санаторіїв України й займає 17-те місце, в області беззапе-речний лідер зі всіх показників.

На базі лікувально-оздоровчого табору діє видима й невидима прихована каме-ра, що знімає всі курйозні сюжети й ставить в одну кінострічку – під назвою «Дружбанія». Кадри життєві, нікого не вибирають, хто потрапив, той зафіксо-ваний і ніхто не злиться – над ним чи нею покепкувала сама пані удача, щоб впійма-ти в цікавий кадр.

Не залишаються поза увагою колективу різні поїздки діток, екскурсії до Скель Довбуша, Івано-Франківська – до аква-парку, Калуша – на льодову арену, Яремчі, Львова.

Врешті-решт, писати про цей «Дім Дружби» можна безкінченно, та давайте побачимо цей табір очима дітлахів, вихователів, поважних гостей, та, звісно, батьків.

Сергій ДЕДЕЙ, Долина, 14 років:

«Я тут вдруге, і це є свідченням того, що сюди наче манить, тягне магнітом. Неодмінно приїжджатиму в «Дружбу», бо віднайшов багато друзів. Вожаті чудові, культурні, доброзичливі, розуміючі. Одним словом – одна велика pодина».

Микола ГЛАДКИЙ, доцент Дрогобицького педагогічного університету:

«В цьому таборі я колись працював вожатим, починаючи з 1987-го й закінчуючи 1995-им. Хочу висловити великі слова вдячності директору табору Михайлу Гродзіцькому, людині, яка віддана своїй роботі. Йому велика шана за те, що він зберіг цей табір у наш економічно складний час. Різні роки мають різні віяння у системі вожатих та дітей, але от що залишається спільним, то це дух їх єднання. Змінюються табірні пісні, девізи, заклики, але атмосфера щирих взаємин між вожатими і дітьми завжди була на доброзичливому та високому рівні. А прощальний лозунг: «Ми Вас любимо» – є підтвердженням тому. Ви бачили ці пориви дітей, сльози на обличчі, їх об’єднала дружба в усіх найкращих своїх проявах».

Ігор КОЛЕСНИК, Борислав, 14років:

«Тут побував вдруге. Спочатку виникали сумні емоції, бо хочеться додому, сумував за близькими. Коли ж здружився тут ЗІ своїми ровесниками, то зовсім немає бажання повертатися, навпаки, хочеться залиши¬тись ще. В стінах цієї будівлі я отримав не тільки відпочинок, а багато друзів, це дім, над яким просто витає дух дружби».

Павло ПАЗЯК, Шевченкове, ІЗ років:

«Я тут вперше, отримав багато вражень. Різні ігри, програми, конкурси, поїздки до аквапарку, Скель Довбуша. Щодо вожатих, то вони були чуйні та хороші, дуже добрі. Це чудово, коли емоції переповнюють й розумієш, що отримав тут колосальний заряд енергії, якого вистачить ще надовго».

Ольга МИСЮК, Яворів, мати:

«Тут вперше відпочивала моя донечка Сніжа- ночка. Для мене був дуже важливим відпочинок дитини саме тут, адже зна¬ючи, що цей табір тримає добру марку, довго не вагалася з питанням куди від¬правити дитину на відпочинок».

Олександра УРЯДКО, вихователь 7-ої групи:

«Якщо чесно, навіть не знаю з чого розпочати, емоції так і переповнюють мене. Діти були різні, але до всіх головне знайти підхід, відкрити внутрішній світ особистості, адже у кожного б’ється малесеньке добре та щире серце».

Мар’яна ЛЕВЧЕНКО, Борислав,12 років:

«Я тут віднайшла нових подруг, які й зараз поруч. Це Антоніна та Юля. За цей проміжок часу ми дуже подружилися й майже зріднилися. З нами тут чудово працювали, найактивнішим вручали грамоти».

Антоніна ФЕДИШИН, Тяпче, 13 років:

«Мені сподобався спортивний конкурс «Уікенд» та пісенний вернісаж. От саме зараз хотілося б зупинити часта залишитися ще на мить, одну-єдину зміну»

Юліана Юрчик, Калуш, 12 років:

Я пребувала в 5-ій групі. Моїми прекрасними вожатими були Ірина Романівна, Василь Володимирович, Марія Миронівна. За час перебування тут зрозуміла, що набула стільки доброти, завзятості й вміння самостійно вирішувати різні питання».

Тарас ГЛАДКИЙ, Доброгост, 10 років:

«Цей відпочинковий табір зове сюди дітей звідусіль. Я радий, що потрапив сюди, ввібрав багато позитивних емоцій, хороших вражень й поділюсь ними неодмінно з іншими колегами, розповім як тут гарно».

DSC_0737

При комплексному огляді «Дружби» стало зрозумілим одне, що її стежини та дороги протоптані любов’ю, добром та невимовним бажанням сюди повернутися. Директор табору Михайло Гродзіцький пройнятий батьківськими почуттями до діток, які тут проживають та вчаться опановувати першу в своєму житті маленьку самостійність. Михайло Владиславович висловлює глибоку вдячність людям, які є членами великої дружньої родини, всьому персоналу, адміністративно-педагогічній команді, молоді, що за рахунок літніх канікул та відпусток вкотре присвячує себе в життя табору: Андрій Шиян, Богдан Тимчук, Віталій Дем’янчук, Оксана Вишневська, Юрій Креховецький, Андрій Чміль та інші.