НА ДОЛОНЯХ «ДРУЖБИ»

Минулого тижня розпочалася вже друга зміна літнього дитячого відпочинку в лікувально-оздоровчому комплексі  “Дружба” в селі Новоселиця нашого району. А це відомий та один з найпопулярніших  дитячих закладів літнього відпочинку  в Україні. Власне, довелося там обувати на вихідних, де можна  було поспілкуватися не тільки з юними відпочиваючими, але й батьками, яких було тут багато.

  День був надзвичайно сонячний не тільки погодою, але атмосферою, яка панувала в таборі. Тут  відбувалися найрізноманітніші заходи, спортивні ігри, і навіть «Карооке», де діти вболівали за своїх товаришів, як це проходить у Києві. Розмовляючи із вожатими мені вдалося довідатися, що саме 1984 року будівництво закладу було завершено в 1984 році. Цього ж року ЛОК “Дружба” був введений в експлуатацію. То як з»ясувалося, це вже тридцятилітній ювілей табору. Ця інформація мене привела й керівника закладу Михайла Гроздіцького, якому перш за все варто віддати належне, як прекрасному менеджеру що цей заклад вижив  і нині чи не один із найпопулярніших:

DSCN0988[1]

Cheap NIKE NFL Jerseys and Wholesale nfl Jerseys or Wholesale NFL jerseys
wholesale Jerseys China Cheap NFL jerseys Wholesale jerseys

–      Вперше заклад прийняв дітей на початку червня 1985 року. Відтоді тут оздоровилося понад 40 тисяч хлопчиків і дівчаток, батьки яких працюють у нафтовій і газовій промисловості Івано-Франківщини, Львівщини, Києва а також з Чорнобильської зони. Але історія лікувально-оздоровчого комплексу “Дружба” бере свій початок у далекому 1981 році. Саме в цей час було розпочато будівництво закладу, яке проводило будівельно-монтажне управління НГВУ “Долинанафтогаз”. 1979 року Івано-Франківський інститут “Гіпроград” на замовлення нафтогазовидобувного управління “Долинанафтогаз” розробив проектно-кошторисну документацію на будівництво комплексу.Кошторисна вартість  будівництва “Дружби” на той час складала 1 млн. 538 тис. радянських карбованців.За останні сім років в “Дружбі” проведено капітальний ремонт всіх чотирьох спальних, адміністративного, медичного корпусів (замінено умивальники, унітази, каналізаційну і водопровідну мережі, встановлено металопластикові вікна, поміняно двері, підлогу і плитку у кімнатах, холах, коридорах, санвузлах), придбано нові меблі, комплекти білизни, кухонно-технологічне обладнання, інвентар для їдальні, спортивної та культмасової роботи. В результаті ефективної й економної роботи ЛОК “Дружба”, на все це використано понад 3 млн. грн. самостійно зароблених коштів. За результатами державної атестації в липні 2010 року ЛОК “Дружба” присвоєно вищу категорію і перше місце серед аналогічних закладів Івано-Франківської обл. Згідно офіційного повідомлення про загальнодержавний рейтинг малих підприємств України 2011-2012 року, ЛОК  “Дружба” займає 1-е місце в Івано-Франківській області і 17-е місце в Україні не тільки серед дитячих оздоровчих закладів, але і серед санаторіїв за сумою місць 5-ти номінацій фінансово-господарської діяльності.

Пройшовшись територією табору, вдалося побачити сучасні актовий,диско, відео, комп’ютерний зали.  До послуг дітей бібліотека і читальний зал,  ігровий павільйон, кімнати дитячої творчості, спеціальне місце для великого вогнища. Відпочиваючим показують кінофільми на великому екрані. З дітьми працюють талановиті педагоги. Випадковим свідком стала того, що проводяться цікаві і захоплюючі ігри, розваги, конкурси. Великою є база культмасових заходів для дітей, яка оновлюється з року в рік: «Голос Дружби» (де самі діти за допомогою смс визначають переможця конкурсу), «Розсміши коміка в «Дружбі»», «Чотири весілля», «П’ятиборство», «Fashion Day Дружба», «Майданс» та десяток інших розважальних заходів дають можливість кожній дитині розкрити свій творчий потенціал та реалізувати його.  Як розповіли самі діти, які тут не вперше, що велике задоволення дітлахи отримують від екскурсій на скелі Довбуша, Івано-Франківський аквапарк та інші місця. Також значну увагу ”Дружба” приділяє і спорту. Тут є сучасні спортивний, тренажерний та більярдний зали, різні спортивні майданчики. Серед дітей проводяться захоплюючі змагання. При вході в адміністративний корпус є невелика капличка. В “Дружбі” з концертно-духовною програмою приїжджає священик Вітольд Левицький. Тут є озерце та живий куточок з папугами, канарейками і декоративними кроликами, який заохочує дітей до спілкування з природою. Кожного дня в ЛОК “Дружба” від ранку до пізньої ночі за великими і маленькими відпочиваючими спостерігає майстерно прихована відеокамера… А наприкінці на дітей чекає приємна несподіванка, підготовлена комп’ютерними хакерами, з одним із яких мені вдалося познайомитися – Ігорем Ребегою.

Також тут діти можуть не тільки відпочити, але й поправити воє здоров»я, оскільки працєю кабінет фізпроцедур, призначають дітям трав»яні чаї, масажі та інше. Є тут сауна та сучасний стаціонарний басейн з системою підігріву і фільтрації води (в приміщенні басейну є також окремо для дівчат і хлопців душові кабіни, роздягальні, сушки для волосся, санвузли). Проводячи екскурсію табором, направду мені й самій захотілося відпочинку в такому мальовничому місці.

DSC_0363

 

Як продовжив Михайло Гроздіцький, сюди знову і знову приїжджають ті самі діти набиратися сил серед цілющих карпатських лісів. За словами Михайла Гродзіцького, постійних відпочивальників тут близько 60-80%, деякі з них уже навіть вихователями працюють.
Басейн обладнали в приміщенні колишньої котельні, повністю її реконструювали, все зробили з нуля: душові кабіни, роздягальні, сушки для волосся. Весь комплекс обійшовся в 400 тисяч гривень. Заняття в басейні  відбувається групами — по 10-15 осіб, залежно від віку дітей. З ними займається інструктор. Діти дуже задоволені такою «новинкою».

Методист Віталій Дем’янчук, який тут також вже не перший рік, наголошує, особливість цього табору — в його атмосфері та насиченій програмі перебування дітей. Тут  немає вільної хвилинки, й на території табору діє один закон — повага одне до одного та індивідуальний підхід до кожної дитини.DSC_0519

– У «Дружбі» важливу роль відіграє не лише цікаве дозвілля, оригінальні конкурси та захопливі екскурсії, а й здоров’я, адже насамперед це лікувально-оздоровчий комплекс. Під час прийому дітей лікар проводить медогляд. індивідуально  призначає те, чого кожен потребу — аромотерапію, фітотерапію, різноманітні фізпроцедури, масажі, – інформує лікар сімейної практики Зеновія Піцур.

Ось що сказала мама дев»ятирічного Бориса Могитича:

–      Нам ту дуже подобається. Близенько, гарненько, чистеньке повітря, природа, їздять відпочивати на «Скелі Довбуша», до Івано-Франківська в аквапарк. Цікаво! Думаю, що якби батьки не були б задоволеними, то вони сюди дітей не посилали б.

А ось так говорить мама восьмирічного відпочиваючого Лілія Зрайко:

–      Я задоволена цим табором. Насамперед місцевістю, чистотою, ставленням до дітей. Тут вони ведуть активне життя, мають можливість поїхати на екскурсії, в басейні покупатися. Харчування є одним із плюсів «Дружби».

 

Надзвичайно задоволені дітьми й самі вихователі. Так Юлія Андріївна, вихователь 7 групи ( тут дев»ятирічні в основному діти), говорить, що перші дні було якось незвично, бо вони такі всі різні й вертляві, але за якихось пару днів настільки до них звикла, що страшно, коли прийде час розлучатися. Ми вболіваємо за них на різних конкурсах, змаганнях. Ми – вже одна команда. Ще хочу наголосити, що відпочинок у «Дружбі» робить дітей відповідальнішими та дисциплінованими.У дітей виробляється режим. А ще тут дуже добре те, що дітки мають можливість зранку довше поспати, адже це все – таки канікули, і сніданок тут трошки пізніше, як у інших таборах. . Це добра школа для дитини, адже в таборі вони вчаться спілкуватися між собою без батьків, а також самотужки розв’язувати конфліктні ситуації.

DSCN0992[1]

 Цей день направду став днем мого відпочинку. І нині без заперечень зрозуміло, чому діти постійно плачуть тут в останній день відпочинку. А тому, що тут добре й цікаво. І це так, тому що дитячі сльози не вміють лукавити. А ще тут надав притулок керівник ЛОК «Дружба» Михайло Гроздіцький шістьом особам із Луганська ( двом дорослим жінкам й чотирьом дітям), за що вони надзвичайно вдячні, і про це та про події на сході України з перших уст в наступному номері.

Тетяна МАТВЄЄВА, «Свіча». Фото автора.
4 липня 2014 року.