«Мамо, можна я на наступний рік знову поїду в «Дружбу»?

Літо – це найочікуваніша і най­улюбленіша пора року для ді­тей. А от для батьків і для мене в тому числі, це пора роздумів над тим, чим зайняти своїх кро­винок, щоб і відпочили добре, і зайнялися чимось корисним. Тепер я можу дати відповідь на це питання: відправте малечу в табір.

Цього року моя дитина вперше відпочивала в ЛОК «Дружба», причому була там наймолод­шою. Звичайно, що спочатку мучили сумніви: як вона почу­ватиметься далеко від дому, як сприйматиме нове середовище, як адаптується у чужому ото­ченні. Ці сумніви зникли одразу ж після першого знайомства з вихователями 8-ої групи: Ната­ля Богданівна, Марина Олександрівна, Наталя Ігорівна і Сергій Володимирович. На 18 днів вони стали для дітей мамами, татами, а що найважливіше – друзями.Вони вміють знайти підхід до будь-якої дитини, бути з ними «на одній хвилі». Разом роби­ли зарядку, малювали, дивилися мультфільми, читали, готували конкурси і разом неодноразово перемагали. У «Дружбі» кожен день проводилися різноманітні змагання, які вимагали креативності, активності, фантазії і звичайно, бажання. Та не лише конкурси були цікавими для ма­лечі. Тут кожна дитина змогла знайти заняття до душі, розви­вати свої таланти і шукати нові. Для цього в таборі створено всі умови: відеозал, спортивний зал, комп’ютерний зал, бібліотека, басейн, сауна, гуртки твор­чості і багато іншого.

DSC_0011

Cheap NIKE NFL Jerseys and Wholesale nfl Jerseys or Wholesale NFL jerseys
wholesale Jerseys China Cheap NFL jerseys Wholesale jerseys

Та не весь відпочинок прохо­дить у стінах закладу. Багато по­дорожей, екскурсій, поїздок зба­гатили дітей новими знаннями і вміннями. Зокрема на Скелях Довбуша діти не тільки весело провели час, а й більше дізнали­ся про історію нашого краю, опришків, їхні походи. В  Івано-Фран­ківському аква-парку багато «дружбівців» навчи­лися плавати.

Цьому спри­яли також і часті відвідини басейну, що якраз цього року відкрили у таборі. Змістовними для дітей були навчання мистецтву орігамі, паперових квітів, малювання на склі.

ЛОК “Дружба” підтримує дружні зв’язки з міжна­родною студенською асоціацією “АІЕСЕК”. Влітку в дитячий заклад приїзджають сту­денти з різних кра­їн світу.

Варто сказати, що і харчування дітей тут на високому рівні. В просторій їдальні хлоп­чики й дівчатка одержують п’ятиразове висококалорійне харчування (у меню і щодня включаються свіжі овочі, фрукти, соки, солодощі й інші корисні продук­ти).

За результатами державної атес­тації в липні 2010 року ЛОК «Дружба» присвоєно вищу категорію і перше місце серед анало­гічних закладів Івано-Франків­ської обл.

В останній день зміни ви­хователі про­вели анонімне опитування, в якому діти писали про те, що їм найбіль­ше сподобало­ся. Ось деякі з них:

«Мені найбільше сподобалася дискотека, конкурси, зокрема “Вожацька ромашка».

«Я бажаю цьому табору щастя, радості, яскравих фарб».

«Мені найбільше сподобала­ся поїздка в аквапарк, на Скелі Довбуша і ще ті моменти, коли ми їхали на річку і йшли в ба­сейн».

«Мені сподобались конкурси, відео – зал, майданчики».

«В «Дружбі» мені запам’ятався спортзал, смішний футбол, ве­селі старти, аеробіка, концерти, аромотерапія».

«Хто не був у «Дружбі» тому не зрозуміти…, не зрозуміти те, як можна хотіти додому на початку зміни і виїжджати зі сльозами на очах від того, що просто хо­четься залишитися там назавж­ди…».

Найцікавіші та найнесподівані­ші моменти життя табору зафіксовані на приховану відеокамеру. А наприкінці дітей чекає приємна несподіванка, приготовлена ком’ютерними хакерами Юрієм Васильовичем та Ігором Ігоровичем, – фільм «Дружбанія», який кожна дитина має можливість з ностальгією, переглянути вдома і згадати про незабутній відпо­чинок у «Дружбі».

Закінчилася 3-тя зміна 2013 року грандіозним «Майдансом». Танцювали всі: і вихо­ванці, і вихователі. Кожна гру­па підготувала неповторний виступ і виконала його у сяйві феєрверків. Я впевнена, що спогади про відпочинок у ЛОК «Дружба» діти пронесуть у пам’яті протягом усього життя. Завершити хочеться враженнями однієї дівчинки: «Мені спо­добалася наша група «Дельфінчики», мені сподобався басейн, “Вожацька ромашка”, муль­тфільми, ліс, мені сподоба­лося ВСЕ».

А от моя дочка, коли ми заби­рали її додому, в першу чергу запитала: «Мамо, можна я на наступний рік знову поїду в «Дружбу»? Цими словами все сказано. Тож, шановні батьки, візьміть собі на замітку і ско­ріше відправте свою дитину в табір.

Тетяна Марчук, Газета “Добра справа”