ЛОК «Дружба» проводить підсумки літа 2019 року

 

Завершилися літні канікули і відповідно літній відпочинок школярів.

Підводить свої підсумки і лікувально оздоровчий комплекс (ЛОК»Дружба») – один з небагатьох стаціонарних дитячих закладів оздоровлення та відпочинку розташованих неподалік міста Долини, що  на Прикарпатті і, якому присвоєно вищу категорію і який займає 1 місце у Івано-Франківській області серед аналогічних закладів.

«Дружба», як і минулих років, має чим пишатися : тут оздоровилися 1774 дитини з Івано-Франківської, Львівської, Харкова, Києва та інших місць. Порівнюючи з іншими дитячими закладами області— це найбільша кількість відпочиваючих. Комплекс літом працював 5 змін, а не 3 чи 4, як інші.

На відпочинок в «Дружбу» з великим задоволенням із року в рік приїжджають  понад 70% тих самих дітей та заохочують сюди свої друзів. Тут постійно щось оновлюється, змінюється, щоб їм знову хотілося повернутися сюди.

ЛОК «Дружба» пишається великою базою нових та оновлених культмасових, спортивних та патріотичних заходів для дітей, які дають  можливість кожній бажаючій дитині розкрити свій творчий та спортивний потенціал.

Перед дітьми виступали: фіналіст шоу «Україна має талант», український богатир –Назар Павлів, відомий ансамбль пісні та танцю  «Гуцулія»,  гурт священиків Долинщини «Кайрос». Концертно-духовні програми проводив о.В.Левицький.

Більша частина дітей відвідали Івано-франківський аквапарк, Трускавецький дельфінарій і Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, стаціонарний зоопарк с.Меденичі,біля Дрогобича.

Свої пропозиції, побажання та зауваження діти та дорослі мають можливість анонімно чи відкрито повідомляти адміністрації, на сайті  чи в фейсбуці ЛОК «Дружба».Реальна частина, яких враховується в подальшій роботі.

Як і минулих років у нашому комплексі на дітей чекали здобутки та оновлення.

В кожному спальному корпусі, медичному корпусі і при виході з їдальні, перила на сходах, які ведуть на другий поверх поміняно на ковані.

Для зручності дітей кожна спальна кімната обладнана спеціальними розетками для зарядки мобільних гаджетів.

У другому спальному корпусі всі ліжка, тумбочки та шафи поміняно на нові.

Придбано нові комплекти постільної білизни для всіх відпочиваючих.

Проведено реконструкцію всіх сходів, які ведуть до корпусів. Підпираючі стінки на території обкладено декоративним каменем.

В ЛОК «Дружбі» турбуються про те, щоб діти, які приїжджають сюди, не тільки якісно відпочивали і оздоровлювалися, але й мали можливість займатися фізкультурою та спортом, адже це теж зміцнює їх здоров’я.

Цього літа для хлопчиків та дівчаток відкрито міні футбольний стадіон, волейбольну та баскетбольну площадки з резиновими покриттями. А сьогодні до послуг дітлахів відкрито новий літній спортивний зал. А в колишньому спортивному залі залишиться тренажерний зал. Таким чином стане ще більше місць для заняття спортом про будь якій погоді.

Комп’ютерна зала знаходиться разом з бібліотекою і кімнатою дитячої творчості. Поруч з ними  відкрито відеозау. На місці колишньої відео зали зараз знаходиться телевізійна зала.

ЛОК «Дружба» вже 12 років працює на орендній основі (тобто на самофінансуванні), не маючи жодної допомоги та пільг від держави чи місцевої влади, при цьому сплачуючи всі податки на загальних підставах, водопостачання і електроенергію по тарифах промислових підприємств та оренду НГВУ «Долинанафтагаз».

Поширену інформацію про ЛОК можна знайти  на офіційному сайті druzba.com.ua та на нашій сторінці у фейсбук.

Адміністрація комплексу в першу чергу дякує тим працівникам, які за рахунок літніх канікул чи відпусток роблять все, щоб у “Дружбі” завжди лунали дзвінкі голоси задоволених дітей і вони знову сюди приїжджали: Тимчуку Б.Р., Шияну А.І., Дем’янчуку В.М., Бунчаку Р.І., Дикуну А.М., Новікову О.М., Гродзіцькій М.М., Веклин С.Р., Пецоляку Л.Б. та іншим.

 Звичайно, є у комплексі свої проблеми і труднощі. Оскільки «Дружба» працює сезонно, то стикається з плинністю кадрів та кваліфікованістю їх підбору.

Однією з головних проблем є не завжди якісне водопостачання

Медичний огляд, який проводиться в дитячих поліклініках,  перед поступленням дітей в комплекс, не завжди проходить на належному рівні. Теж саме можна сказати і про медичний огляд працівників, які приходять на роботу в ЛОК.

Сертифікати якості, які видаються на кожен з продуктів, не завжди відповідають дійсності.

Згідно закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, ст. 7 державні органи, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування ( Долинські РДА і  района рада) та обласна влада повинні допомагати та надавати дитячим закладам оздоровлення та відпочинку, не залежно від форм власності, певні пільги та підтримку, але ,на жаль, на практиці, особливо в останні роки,  взагалі це не виконується.

Штучний ажіотаж, який щороку створюють окремі батьки і діти, не дозволяє заповнювати комплекс дітьми на першу зміну, а інші зміни переповнені, хоча і нічим не відрізняються від першої.

На жаль, деякі контролюючі органи, перевіряючи комплекс, висувають «німецькі вимоги в українських реаліях» або займаються бюрократизмом і формалізмом.

Попри труднощі та невирішені у верхах проблемні питання, ЛОК «Дружба» успішно працює.  Не просто працює, а й розвивається, набуває доброї слави та, маючи добрих господарів, реалізовує всі нові, здавалося б нереальні в нинішній час плани, та запрошує дітей до себе наступного літа.