Літня виробнича педагогічна практика студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в ЛОК «Дружба»

Лікувально-оздоровчий комплекс «Дружба» в с. Новоселиці Долинського району є однією з найдавніших баз літньої виробничої педагогічної практики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і найбагаточисельніших за кількістю працюючих тут студентів-практикантів (цього року – 57 осіб).

За результатами державної атестації в липні 2010 р. ЛОК “Дружба” посів перше місце серед аналогічних закладів Івано-Франківської обл. і йому присвоєно Вищу категорію. Це не випадковість: розташований у чудовому карпатському лісі, в ЛОК «Дружба» створено належні умови для відпочинку й оздоровлення дітей. Мова йде не тільки про чудовий актовий і диско-зали, спортивні зал (із сучасними тренажерами і необхідним обладнанням) і майданчики, ігровий павільйон, кімнати дитячої творчості, спеціальне місце для великого вогнища, бібліотеку, капличку, комп’ютерний та відео-зали, куточок живої природи (сьогодні там живе неймовірно симпатична заяча родина), але й надання широкого спектру лікувально-реабілітаційних послуг, які присутні, мабуть, не в кожному санаторії: загальне оздоровлення організму (мінеральна вода типу “Нафтуся”, настої з різних лікарських трав, вітаміни, кисневі коктейлі, оздоровча гімнастика та інше); кліматотерапія; дієтотерапія; кабінет фізпроцедур з сучасним обладнанням, профілактичні і лікувальні масажі, басейн із системою соляного очищення тощо.

Cheap NIKE NFL Jerseys and Wholesale nfl Jerseys or Wholesale NFL jerseys
wholesale Jerseys China Cheap NFL jerseys Wholesale jerseys

Але найважливіше – надзвичайно сприятлива атмосфера. Не лише для вихованців, але й для студентів-практикантів – працівників.

ЛОК «Дружба» під керівництвом його багаторічного директора Гродзіцького Михайла Владиславовича здійснює грамотну, послідовну і виважену політику щодо підбору педагогічних кадрів. Уже починаючи з березня цього року його заступник, Шиян Андрій Ігорович, спільно з викладачами кафедри педагогіки імені Богдана Ступарика, працювали зі студентами-третьокурсниками (анкетування, бесіди, донесення особливостей професії педагога-організатора і вихователя в ЛОК тощо). Злагоджена, систематична і послідовна робота адміністрації ЛОК «Дружба» та університету дала позитивний результат: наступного року, за словами М.В.Гродзіцького, ЛОК планує збільшити вдвічі кількість студентів, які працюватимуть влітку на посадах вихователів.

Схвально відгукується керівництво ЛОК «Дружба» про теоретичну підготовку й роботу таких студентів, як С.Бойчук, В.Голубка, І.Горбаль, О.Лоїк, Т.Стамбульська (ПОІ-32), Л.Волощук, Т.Лисечко, Х.Марчак, В.Пронюк (ПОМ-31), І.Керніцька, Х.Гут (ПОА-37), М.Глушак (СП-30), Р.Ковтик, Н.Любенько (СП-31), Г.Грушаник, В.Струк, У.Яцків (ГТБ-33), О.Кіндрат, І.Макара (яка вже встигла попрацювати і в УДЦ «Молодій гвардії») (ПОП-33), Ю.Латінкова (ФВ-33), О.Мельник (ФВ-32). Останнього, до речі, запрошено до постійної роботи як штатного працівника у наступному оздоровчому сезоні.

Літо-2013 ще не закінчилося, але можна сміливо стверджувати, що лише спільними зусиллями можна досягти мети: створити дітям-вихованцям атмосферу теплоти і щастя, а вихователям-практикантам – усвідомлення правильності вибору професії. У «Дружбі», справді, так і є: з року в рік сюди повертаються одні й ті ж самі діти, вони дорослішають, а згодом і самі стають вихователями. ЛОК «Дружба» унікальний в тому сенсі, що колишнім вихованцям, які вже не можуть відпочивати через свій «дорослий» вік, дозволяється працювати на волонтерських засадах помічниками вихователів. З однією з таких волонтерок мені пощастило познайомитися дорогою до оздоровчого закладу. У розмові – лише позитив: «найкращий директор, найкращі його заступники і фантастичні вожаті (наші студенти!)».

Отож, «Мільйон сердець – одне биття, а «Дружба» в нас на все життя!» – це не просто девіз-речівка, це дійсність, яку одностайно стверджують колишні вихованці в соціальних мережах,і вихователі, які пройшли першу в своєму житті педагогічну практику.

Вихованка ЛОК «Дружба» 1984 р.,

студентка-практикантка в ЛОК «Дружба» 1995 р.,

керівник-методист літньої виробничої

педагогічної практики університету

О.В.Джус