Літнє рандеву

В дитячих таборах не гамірно, але кімнати ще й досі пам’ятають гіркоту розлук та слізні розмови. При робочих візитах в дитячі відпочинкові комплекси району місцеве керівництво обіцяло, що порушить питання режиму їх роботи стосовно осінньо-зимового періоду, а тим часом один з найкращих таборів Прикарпаття «Дружба» підбиває підсумки спекотного сезону.

Літнє рандеву в лікувально-оздоровчому таборі «Дружба» завершилося феєричним шоу модних показів та ексцентрич­них ідей, закулісними сер­дечними емоціями та дружніми обіймами, надіями та сподіван­нями на нові зустрічі. Цей відпочинковий комплекс, якому присвоєно вищу категорію, цього літа прийняв 1684 хлоп­чиків та дівчаток з Івано-Франківської, Львівської, Хмель­ницької областей, Києва. З року в рік понад 70% відпочиваючих з великим задоволенням приїж­джають у «Дружбу» та заманю­ють сюди своїх однолітків.

культ

Cheap NIKE NFL Jerseys and Wholesale nfl Jerseys or Wholesale NFL jerseys
wholesale Jerseys China Cheap NFL jerseys Wholesale jerseys

Про те, що дім «Дружби» гостинно відкривав свої двері діткам з різних куточків Укра­їни, висвітлювалося в різних джерелах масової інформації: в нашому часописі — «Оаза Дружби» відобразила життя комплексу, інші ж видання на своїх шпальтах теж розповідали про історію та відпочинок в карпатському таборі — «Під знаком Дружби» («Галичина»), «Дружба додає здоров’я» («При­карпатська правда»), «Відпочи­нок у «Дружбі» задовольняє дітей і батьків» («Нафтохімік»), «Мамо, можна, на наступний рік знову поїду в «Дружбу» «Добра справа»).

Сучасний підхід керівництвом відпочинкового комплексу до програмної бази створює спри­ятливу погоду в «Дружбі». Ряд конкурсів, запроваджених цією установою, залишив назавше приємні спогади в юних серцях. До прикладу, пригадаю «Голос Дружби» (де самі дітки за допомогою смс-голосування визначали переможця конкур­су), «Розсміши коміка», «Чотири весілля», «П’ятиборство», «Fashion Day Дружба», «майдані». Ці розважальні заходи дали мож­ливість кожній дитині розкрити свій творчий потенціал та реа­лізувати його.

Кожної зміни в «Дружбі» передбачали день самовряду­вання, де у ролі педагогічних працівників виступали старшо­класники. Свої пропозиції, побажання та зауваження всі діти і дорослі мали можливість анонімно повідомляти «смс- ками» на мобільні телефони адміністрації, значна частина яких враховувалась у подальшій роботі.

Один з найкращих дитячих таборів Прикарпаття «Дружба» працює за старим іще меха­нізмом «Хочеш жити — вмій вертітися». Як і в попередні роки, ЛОК «Дружба» працює на самофінансуванні, не маючи жодної допомоги та пільг від держави, притому сплачуючи всі податки на загальних підставах і орендну плату НГВУ «Долина- нафтогаз» (450 тис. грн. в рік).

Як не крути, а від проблемних питань, що часом турбують цей комплекс, не втекти. Візьмемо до прикладу кухню. Складаючи меню для дітей, адміністрація мусить дотримуватись поста­нови Кабінету Міністрів, яку роками всі критикують, вклю­чаючи й самого прем’єра, але, на жаль, не змінюють її. Згідно з приписом, затвердженим керівництвом «зверху», щодня дітям потрібно давати 500-600 грамів різних молочних страв, 350 грамів хліба, 350 — кар­топлі, а ось соків, фруктів тільки по 100 грамів, солодощів взагалі 20 грамів на дитину і т. п,

Оскільки «Дружба» працює сезонно, то стикається з такою проблемою, як плинність кадрів та кваліфікованість їх підбору.

Штучний ажіотаж, який що­року створюють як батьки, так і діти, припадає на 2, 3 та 4 змі ни, в той час, коли на першу та останню регулярний недобір. Це питання хвилює керів­ництво відпочинкового комплексу, адже 1-ша та 5-та зміни нічим не гірші, а навпаки подекуди навіть кращі.

Наболілим стало питання водопостачання, яке «Дружба» теж вирішує самотужки. Відпо­чинковий комплекс став одним з «найсамостійніших» у вирі­шенні своїх проблем, адже вміє брати ініціативу в свої руки та покладатись тільки на себе.

Вкотре наголошу: як команда працює з дітьми, на такі ре­зультати вона й заслуговує. Тут, щоб не перехвалити, таки дійсно адміністрація комплексу добре поклопоталась органі­заційно-виховним питанням, бо молодий колектив «Дружби» очолюють справжні професіо­нали, завзяті педагоги, люди своєї справи: Оксана Вишневська, Андрій Шиян, Богдан Тимчук, Віталій Демянчук, Юрій Креховецький, Андрій Чміль, Ігор Ребега. І вже не перше літо ці активні молоді персони присвячують себе улюбленій справі. Для когось вони стають справжніми нас­тавниками, подаючи приклад, як потрібно реалізувати себе у суспільстві, для інших — дру­зями, табірними порадниками, любимицями чи любимчиками.

Якщо ж таки місцева влада дотримає свого слова, то неза­баром діти матимуть унікальну можливість провести чергову незабутню зустріч в місцині, яка породжує добро та друже­любність, не дивлячись, яка пора року надворі, бо споруді з такою назвою не пасує напов­нюватись тривалим мовчанням та затяжним смутком.