«Дружба» знову приймає дітей на відпочинок

Вже більш ніж місяць минув з тої пори, як закінчився навчальний рік з усіма його радощами і труднощами. Довгоочікувані канікули та відпочинок у розгарі. Хто як може так і розважається: хтось купається на річці, хтось помагає бабусі на городі, є й такі дітлахи, що мають можливість чкурнути з батьками в Болгарію чи Єгипет. Але сьогодні мова не про це. Ось уже 29 років поспіль на Долинщині діє лікувально-оздоровчий комплекс «Дружба», гостинно відчиняє двері у казкову країну, де щоліта відпочивають діти. Нещодавно завітали туди й наші кореспонденти Як відомо, табір розпочав свій літній сезон з першого червня. Всього буде чотири зміни тривалістю 21 день. Загалом, близько 1500 відпочивальників за літо. Якщо взяти, наприклад, місто Долину, то оскільки у нас є 7 шкіл і як мінімум по 200 дітей у кожній, то приблизно всі школярі міста побували цьогоріч  у “Дружбі”.

DSC_0330

Cheap NIKE NFL Jerseys and Wholesale nfl Jerseys or Wholesale NFL jerseys
wholesale Jerseys China Cheap NFL jerseys Wholesale jerseys

“Добір і недобір – ось яка проблема виникла минулого року, – пояснює заступник директора Андрій Шиян. Штучно створюють ажіотаж самі діти, які найбільше хочуть потрапити на другу або третю зміну. В цей час табір буває переповненим. А ось в першій і в останній навпаки – цілі корпуси постують. Це так званий стереотип, який ми старанно намагалися розвіяти, і переконати дітей, що на всіх заїздах однаково цікаво і весело. Здається, – переконали. На щастя цього року такі проблеми відійшли на другий план. Зараз у таборі перебуває 350 дітей, і це норма. Постійно змінюємо програму:створюємо нові заходи,розважальні програми,екскурсії та конкурси. Поки що ніхто не скаржився, усім усе подобається. Діти бувають у нас і по п’ять і по десять разів. Один хлопчик, починаючи з дитинства відпочивав в «Дружбі» 26 раз! Це наш особливий рекорд. Пізніше він навіть працював вихователем а згодом – в адміністрації”.

Сонце, хвойні ліси, чисте повітря і неймовірна краса Карпат – ідеальні умови для вдалого відпочинку. Вартість перебування у «Дружбі» складає на особу 3822 гривні. В суму входить харчування дітей, медобслуговування, культобслуговування, страхування, господарські витрати, зарплата з нарахуванням на фонд оплати праці та обов’язкові платежі.

Табір створений не лише для відпочинку, тут діти набираються сили та здоров’я. І зараз у нас екскурсія у медичну частину закладу. Медичний комплекс повністю переобладнали, укомплектували сучасним інвентарем. Відпочиваючим надаються різноманітні лікувально-оздоровчі послуги. “Але найбільше дітям подобається киснева пінка (повітряна суміш, яка готується з соку або фіторозчину , насиченого киснем), – розповідають лікарі. Весь час просять добавки! І недарма – киснева терапія очищає організм від токсинів, зміцнює імунітет і допомагає боротися з багатьма хворобами”.

Далі на нас чекають затишні та прибрані п’ятимісні кімнати. Тут без перебільшення панує сімейна атмосфера. Харчування у таборі – п’ятиразове та висококалорійне. В меню кожного дня включаються корисні для дітей продукти(свіжі овочі та фрукти, соки, йогурти та інше).

Незважаючи на всі плюси табору, існують, як розповідає директор Михайло Гродзіцький, певні мінуси: плинність кадрів. “Оскільки в нас робота лише на З місяці, а люди шукають собі постійне місце праці, то персонал постійно змінюється. Це є наша проблема: кожну людину навчити, мати до неї свій особливий підхід – дуже важко для нас. А з області присилають не зовсім компетентних, не зацікавлених у своїй роботі – людей”, – каже директор.

“Дітям – подобається! Тут існує така енергетика, що притягує, як магнітом. Не просто так наш табір називається « Дружба», це досить символічно. Протягом свого перебування тут, діти так здружуються, що потім спілкуються роками. Однією з цікавих особливостей табору є — зародження нових сімей: вихователі приїжджають працювати а згодом – одружуються і привозять сюди вже своїх дітей”, – ділиться методист Оксана Вишневська.Щоб підтвердити чи спростувати вищесказані слова про вподобання дітей, ми вирішили поспілкуватись із самими дітлахами. Ось декілька коментарів від відпочиваючих у “Дружбі” (вищою оцінкою роботи табору є слова дітей):

«Я вже тут уп’яте. Бував у різних таборах, але в « Дружбі» – найкраще», – переконує Юрій (м. Червоноград).

«Подобаються культмасові заходи, які організовує табір!А ще, як готують – дуже смачно!»

Таня (м. Долина)

«Ми тут, як одна сім’я. Свій вільний час проводимо весело – різноманітні забави та розваги!- Моїм улюбленим конкурсом є «Спорт-вікенд», на якому наша перша група зайняла 1 місце!» Богдан (м. Борислав)

Не закінчимо статтю без своїх коментарів і ми, бо ж тут справді цікаво, весело, пахне дитинством та смачним борщем. А щоб не виникало сумнівів – переконайтесь самі! У перспективі – відпочинок у « Дружбі» на зимовий, весняний та осінній періоди. Двері закладу завжди відчинені для Вас!

Тетяна Бураковська, студентка 1-го курсу факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка.

(Газета “Добра справа”.
11 липня 2014 року)