“Дружба” додає здоров’я

Лікувально-оздоровчий комплекс “Дружба” в Долинському районі забезпечив усі умови для повноцінного відпочинку дітей. Кожного року тут вносять певні корективи та оновлюють матеріально-технічну базу. Все заради того, щоб школярі набралися сил і вражень.

111

Літо. Пора, коли можна по-справжньому відпочити. Варіантів багато. Одні їдуть до моря, в гори, інші в село до родичів. Будь-куди, тільки б утекти від сірих міських вулиць, пекучого асфальту, автомобільного диму.

Хороша альтернатива – літні табори. Вони не втрачають своєї популярності, зокрема, на Прикарпатті. Саме тому діти ще задовго до початку сезону ретельно обирають місце, де вдасться цікаво і з користю провести час.

Cheap NIKE NFL Jerseys and Wholesale nfl Jerseys or Wholesale NFL jerseys
wholesale Jerseys China Cheap NFL jerseys Wholesale jerseys

На жаль, не всі табори відповідають нормам безпеки. Територіальне управління Держгірпромнагляду в області перевірило ряд із них. Не скрізь приділяють належну увагу дотриманню вимог нормативно-правових актів під час експлуатації будівель і споруд. У всіх перевірених закладах не виконана паспортизація, не проведені обстеження технічного стану спеціалізованою організацією. Є ряд інших порушень. У деяких таборах окремі каналізаційні колодязі закриті тимчасовими дерев’яними щитами. Не обгороджено територію, це сприяє доступу дітей до залізничних колій. У санаторіях нема зовнішнього освітлення пішохідних доріжок. Відпочиваючим загрожують аварійні дерева та необрізані сухі гілки.

За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнули посадових осіб санаторіїв “Прикарпатський” (м.Яремче), “Косів” (с.Смодне), “Смерічка” (смт Ворохта). Задля усунення порушень керівникам закладів видали приписи.

Але не всі табори перебувають у занедбаному стані. Більшість із них постійно вдосконалюється, аби запропонувати своїм вихованцям щось нове і таке, чого нема в інших закладах.

Саме цим керується адміністрація лікувально-оздоровчого комплексу “Дружба”, розташованого неподалік Долини. Віддавна він радує дітей цікавою програмою, постійно дбає про свою добру репутацію.

Вже 27 років незмінним директором комплексу є Михайло Гродзіцький, який живе цим закладом. На відміну від решти таборів “Дружба” розпочинає сезон не з 1 червня, а 27 травня. Відповідно і змін у ній більше. Тому кожна дитина має можливість тут відпочити й поліпшити здоров’я. 18 червня розпочалася друга зміна. Нині у “Дружбі” відпочиває 403 особи. Як стверджують адміністратори, 2-й і 3-й заїзди – найпопулярніші серед дітей. Хоча нічим суттєвим вони не відрізняються від інших, це лише штучно створений ажіотаж. Вартість перебування у таборі складає на особу 2970 гривень. За це дітям пропонують цікавий і різноманітний відпочинок. Щодня проводять ігри, розваги, конкурси. Велике задоволення вони отримують від екскурсій у Львівський аквапарк, до  озера Синевір, скель Довбуша, Калуської льодової арени та інших місць.

У таборі працює понад 70 осіб. Вони доглядають за дітьми, роблять усе для їхнього безпечного перебування. Починаючи з 2007-го, колектив орендує ЛОК “Дружба” в НГВУ “Долинанафтогаз”. За користування майном щороку сплачує 280 тисяч гривень. Табір існує виключно за свій кошт, самотужки оновлює технічну базу. Протягом останніх років тут капітально відремонтували усі чотири спальні корпуси, адміністративне приміщення. Замінили двері, підлогу, плитку, умивальники, унітази, каналізаційну і водопровідну мережі, встановили металопластикові вікна. Придбали нові меблі, білизну, кухонно-технологічне обладнання.

Заклад – лікувально-оздоровчий. Тому велику увагу приділяють медичному корпусу. Його повністю переобладнали, укомплектували сучасним інвентарем. Тут практикують клімато- і дієтотерапію. Є різні інгалятори, апарати для зміцнення опорно-рухової та нервової систем, усунення розтягнень, забоїв, травм, лікування внутрішніх органів. Усе це слугує оздоровленню дітей. Крім того, використовують низькочастотний тепловий стимулятор “Nuga Best”, профілактичні та лікувальні масажі. Діти займаються на біговій доріжці, велотренажері, орбітреку. До їхніх послуг інший спортінвентар.

Досить велику суму грошей витратили на вдосконалення актового залу і проведення культмасової роботи. Заклад може скласти гідну конкуренцію провідним нічним клубам Прикарпаття. Тут мають усе необхідне, щоб влаштовувати дискотеки.

Новинка табору – каркасний басейн із системою соляного очищення. Збудували фінську сауну. Вдосконалили комп’ютерний та відеозали. Спорудили каплицю, відкрили кабінет аромотерапії. Є свій зоокуток.

– Усе для дітей, – каже Михайло Гродзіцький. – Із року в рік до нас заїжджають 70-80 відсотків уже знайомих відпочиваючих. Саме тому потрібно постійно щось змінювати, оновлювати, аби їх тягнуло сюди знову.

– Тут добре! Все подобається, – наввипередки вигукують діти. Олег, наприклад, відпочиває у цьому таборі більше 20 разів. Бував в інших літніх закладах, та в “Дружбі”, каже, найцікавіше.

Звичайно, ще багато потрібно зробити, аби привести комплекс до ідеального стану. Восени планують завершити ремонт відпочинкового корпусу, де знаходиться басейн і сауна. Хочуть там поставити тренажери, більярд, відкрити бар. Збираються приймати на відпочинок не тільки дітей, а й дорослих. Причому, цілий рік. Також потрібно капітально відремонтувати їдальню, перекрити будівлі металочерепицею. Словом, справ чимало. Це притому, що матеріально-технічна база комплексу досить сильна.

За результатами державної атестації в липні 2010-го ЛОК “Дружба” присвоїли вищу категорію і перше місце серед аналогічних закладів Прикарпаття. Кожного року його нагороджують грамотами й дипломами Федерації профспілок України, обласної ради та облдержадміністрації.

Ліліана ХОМИШИН.