До нових зустрічей, «Дружба»!

/ЛОК «Дружба» проводить підсумки літа 2015 року/

orUiuU_3e30

Завершилися літні канікули і відповідно літній відпочинок школярів.

Підводить свої підсумки і лікувально-оздоровчий комплекс (ЛОК) «Дружба» – один з небагатьох стаціонарних дитячих закладів розташованих на Івано-Франківщині і на Долинщині зокрема,  якому, до речі, спеціальна обласна комісія в серпні цього року знову присвоїла вищу категорію і перше місце у нашій області серед дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

«Дружба», яка цього літа відзначила своє 30-тиріччя, як і  минулих років, має чим пишатися, адже незважаючи на складну соціально-економічну і  політичну ситуацію  в країні (ціна путівки , порівнюючи з минулим роком зросла тільки на 25%, а ціни на товари та послуги на 50-100% ), оздоровила 1794 хлопчиків та дівчаток з Івано-Франківської, Львівської областей, м.Києва, дітей воїнів АТО з Київської області. На відпочинок в комплекс з великим задоволенням із року в рік приїжджають понад 70% тих самих дітей та заохочують сюди своїх друзів. Саме тому тут постійно щось оновлюється, змінюється, щоб їм знову хотілось повернутись в «Дружбу».

При головному в’їзді в ЛОК «Дружба» гармонійно розташувалася композиція із трьох фонтанів. Відвідувачі комплексу тепер не заїжджають на його територію, для  їхніх автівок перед «Дружбою» облаштована спеціальна стоянка. Вся територія дитячого  закладу є в повному розпорядженні дітей. Всі бажаючі діти мали можливість безкоштовно розважатись та покращувати свої акробатичні навички на  новому  батуті. Із середини літа діти отримали довгоочікуваний сюрприз – безкоштовний WiFi у спальних корпусах  На сходовій клітці їдальні перила поміняні на ковані. Зал їдальні набув ще кращого вигляду. Проведено ремонт її технічних приміщень та складів і встановлено нову вентиляцію. У бібліотеці поміняні вікна на метало-пластикові. Поряд з нею зроблено капітальний ремонт і облаштовано ще один міні-зал. Кращого вигляду набули комп’ютерний та відео зали. Також для всіх відпочиваючих придбано ще одні комплекти постільної білизни. Покращили свою роботу і побутові кімнати. Адже крім прання чи прасування одягу, сушіння волосся сюди придбано спеціальний прилад для масового сушіння взуття та одягу. Біля футбольного поля встановлені лавки. Проведено реконструкцію баскетбольної площадки.

Найбільшим здобутком комплексу за останній рік є  перекриття дахів всіх спальних корпусів черепицею (корпуси не тільки набули кращого зовнішнього вигляду, але  дуже важливо, що на відміну від шиферу метало-черепиця є екологічно-чистим матеріалом).

ЛОК «Дружба» пишається великою базою нових та оновлених культмасових та спортивних  заходів для дітей: «Виховательський жульєн»,  «Strong Man Games», «Fashion Day Дружба», «Майданс», «Вожацький жульєн», «Новий канал» та  десяток інших заходів , які дають можливість кожній дитині розкрити свій творчий потенціал та розкрити його.

Перед дітьми виступав фіналіст шоу «Україна має талант», український богатир – Назар Павлів. Також в комплексі діти радо приймали дитячі танцювальні ансамблі «Бойківчанка», «Джерельце» та  «Натхнення», ансамбль пісні та танцю «Гуцулія». Концертно-духовні програми проводили  отець В. Левицький та  отець М. Довжанський.

На кожній зміні в  «Дружбі» проводився день самоврядування, де у ролі педагогічних працівників виступали старшокласники.

Свої пропозиції, побажання та зауваження всі діти та дорослі мали можливість анонімно повідомляти смс- повідомленнями на мобільні телефони адміністрації, реальна частина яких враховувалась в подальшій роботі.

На початку липня в комплексі був проведений благодійний концерт «Збережи життя солдату». На кожній зміні діти власноруч робили подарунки, писали листи та збирали кошти воїнам АТО, які волонтери передавали на схід України. До речі, кілька разів учасники АТО прямо виходили на телефонний зв’язок з директором «Дружби» і щиро дякували за це. Адміністрація дитячого закладу також вклала свою лепту в допомогу українським бійцям на Донбасі.

Цього літа в комплекс завітали демобілізовані бійці АТО, які брали участь в благодійному вело-пробігу «Захід-Схід».

На третій зміні діти, які відпочивали в ЛОК брали активну участь в патріотичній акції зі встановлення нового рекорду України – викладення із свіжого кропу на державному прапорі України національного символу – тризуба.

ЛОК «Дружба» продовжила співпрацю з Міжнародним благодійним фондом «Дар життя». На четвертій зміні «Клініка на колесах» безоплатно провела медичне обстеження та стоматологічне лікування всім бажаючим дітям та працівникам.

Як і в минулі  вісім років комплекс працює на орендній основі (самофінансуванні), не маючи жодної допомоги та пільг від держави, при тому сплачуючи всі податки на загальних підставах, оплату за воду, електроенергію по тарифах промислових підприємств, та орендну плату НГВУ «Долинанафтогаз».

За результатами національного бізнес-рейтингу України, ЛОК «Дружба» займає шосте місце в Україні та  перше в Івано-Франківській області не тільки серед дитячих закладів, але  і серед всіх закладів оздоровлення, зокрема у номінаціях «Показники масштабів виробництва та платоспроможності» та «Соціальний вклад підприємства (до бюджету, оплати праці)».

Звичайно, що у комплексі є і сьогодні свої проблеми та труднощі. Оскільки «Дружба» працює сезонно, то стикається із плинністю кадрів та кваліфікаційністю їх підбору, особливо медичних працівників, незважаючи на вищу оплату праці ніж у державних та приватних установах. Штучний ажіотаж, який щороку створюють окремі батьки та діти не дозволяють повністю заповнювати комплекс на першу і останню зміну, а інші зміни – переповнені, хоча нічим не відрізняються. Продовжує на практиці не діяти стаття закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» про пільги та допомогу від держави та місцевої влади. Не зважаючи на те, що цього року діяв мораторій на перевірку контролюючих органів , комплекс не погіршив свою роботу.

Поширену інформацію про ЛОК «Дружбу» можна знайти на офіційному сайті druzba.com.ua та в офіційній групі «Вконтакте».

Адміністрація комплексу в першу чергу дякує тим працівникам, які за рахунок літніх канікул чи відпусток роблять все, щоб у «Дружбі» завжди лунали дзвінкі голоси задоволених дітей і щоб вони знову сюди приїжджали: Тимчук Б.Р. , Шияну А.І. , Дем’янчуку В.М. , Чмілю А.М. , Ребезі І.І. , Бунчаку Р.І., Дикуну І.М. , Волинському Д.В., Паніву Н.О. , Креті І.В, Новікову О.М.

Попри труднощі та невирішені у верхах проблемні питання ЛОК «Дружба» успішно працює, розвивається, набуває доброї слави та маючи добрих господарів реалізовує всі нові, здавалося нереальні, в нинішній час плани і запрошує дітей до себе наступного літа.

Андрій Шиян, заступник директора.