До нових зустрічей, ’’Дружба’’! (підсумки літа 2013)

Швидкими темпами сплив час, а разом з ним добігли до свого завершення літні канікули і відповідно літній відпочинок школярів.

Підвів  свої підсумки і лікувально-оздоровчий комплекс  «Дружба»  – один з не багатьох стаціонарних дитячих закладів, розташованих у нашій області та якому присвоєно вищу категорію.

DSC_0634

ЛОК «Дружба», як і минулих років має чим гордитися, адже цього літа тут оздоровилося 1684 хлопчиків та дівчаток з Івано-Франківської, Львівської, Хмельницької областей і міста Києва.  З року в рік понад 70% дітей з великим задоволенням приїжджають на відпочинок у «Дружбу» та заманюють сюди своїх друзів. Саме тому потрібно тут постійно щось оновлювати, змінювати аби їх тягнуло сюди знову.

Оздоровча кампанія в «Дружбі»  широко висвітлювалася в різних джерелах масової інформації: «Під знаком Дружби» («Галичина»), «Оаза Дружби» («Свіча»), «Дружба додає здоров’я»(«Прикарпатська правда»), «Відпочинок у «Дружбі» задовольняє дітей і батьків» («Нафтохімік»), «Мамо, можна  на наступний рік знову поїду у «Дружбу»»(«Добра Справа»)- ось заголовки статей, які самі вказують про роботу ЛОК «Дружба».

Кожного року відпочинок в комплексі відзначається для дітей багатьма новими подіями.

Зокрема цього літа в ’’Дружбі’’ відкрито сучасний стаціонарний басейн з системою підігріву і фільтрації води в якому залюбки плавають школярі,незважаючи на витівки погоди . В приміщенні є також, окремо для дівчат і хлопців душові кабіни, роздягалки, сушки для волосся, санвузли і навіть сауна.

Що року  ЛОК «Дружба» пишається великою базою нових культмасових і спортивних заходів для дітей. «Голос Дружби» (де самі діти за допомогою смс визначали переможця конкурсу),«Розсміши коміка в «Дружбі»», «Чотири весілля», «П’ятиборство», «Fashion Day Дружба», «Майданс» та десяток інших розважальних заходів дали можливість кожній дитині розкрити свій творчий потенціал та реалізувати його.

На кожній зміні в «Дружбі» проводиться день самоврядування, де у ролі педагогічних працівників є старшокласники.

Свої пропозиції, побажання та зауваження всі діти і дорослі мали можливість анонімно повідомляти смс-ками на мобільні телефони адміністрації, значна частина яких враховувалась у подальшій роботі.

Як і в попередні шість років ЛОК «Дружба» працює на самофінансуванні, не маючи жодної допомоги та пільг від  держави, при тому сплачуючи всі податки на загальних підставах і орендну плату НГВУ «Долинанафтогаз» (450 тис. грн.. в рік).

Cheap NIKE NFL Jerseys and Wholesale nfl Jerseys or Wholesale NFL jerseys
wholesale Jerseys China Cheap NFL jerseys Wholesale jerseys

Звичайно, є у комплексі і свої проблеми і труднощі. Зокрема, складаючи меню для дітей, адміністрація мусить дотримуватись Постанови Кабінету Міністрів №1591 від 22.11.2004 року. Цю Постанову роками всі критикують, включаючи  Прем’єр-Міністра, але нажаль, не міняють її. Потрібно щодня дітям давати 500-600 грамів різних молочних страв, 350 грам хліба, 350 грам картоплі, а ось соків, фруктів тільки по 100 грам, а солодощів взагалі 20 грам на дитину і т.д.

Має «Дружба» певні проблеми з плинністю і кваліфікацією кадрів, по скільки працює сезонно.

Штучний ажіотаж, який що року створюють окремі батьки і діти не дозволяють заповнювати комплекс дітьми  на 1 і 5 зміни, а 2, 3 та 4 зміни переповнені, хоча і нічим не відрізняються і нічим не кращі від першої та останньої.

Поряд з тим є ряд інших проблем, зокрема, з водопостачанням, які  «Дружбі» доводиться самотужки вирішувати.

Тепер діти та дорослі мають унікальну можливість відпочивати в комплексі взимку, навесні, восени. Зокрема під час  канікул і вихідних днів.

Поширена інформація про «Дружбу» знаходиться на офіційному сайті: druzba.com.ua

Головне, щоб у «Дружбі» лунали дзвінки голоси задоволених дітей, і щоб вони знову приїжджали сюди.