До нових зустрічей, «Дружба»!

До нових зустрічей, «Дружба»!

/ЛОК «Дружба» проводить підсумки літа 2016 року/

 ywwOOPhTRYQ

Завершилися літні канікули і відповідно літній відпочинок школярів.

Підводить свої підсумки і лікувально-оздоровчий комплекс (ЛОК) «Дружба» – один з небагатьох стаціонарних дитячих закладів оздоровлення та відпочинку розташованих на Івано-Франківщині і на Долинщині зокрема,  якому, присвоєно вищу категорію і який займає перше місце у нашій області серед аналогічних закладів.

«Дружба», як і  минулих років, має чим пишатися, адже незважаючи на складну соціально-економічну і  політичну ситуацію  в країні, оздоровила 1895 хлопчиків та дівчаток з Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької областей,  м.Києва, дітей воїнів АТО.

На відпочинок в комплекс з великим задоволенням із року в рік приїжджають понад 70% тих самих дітей та заохочують сюди своїх друзів. Саме тому тут постійно щось оновлюється, змінюється, щоб їм знову хотілось повернутись сюди.

Для автівок відвідувачів комплексу облаштована велика спеціальна стоянка, яка цього року розширилася. Третя частина огорожі дитячого закладу замінена на сучасну декоративну бетонну огорожу.

Всі бажаючі діти мали можливість безкоштовно розважатися не тільки на каркасному батуті, але й на новому великому надувному батуті, який придбаний на початку цього літа. Покращили свою роботу побутові кімнати в яких встановлено вентиляцію, придбані нові пральні машинки.

Найбільшим здобутком комплексу за  останні два роки є перекриття дахів всіх корпусів металочерепицею (корпуси не тільки набули кращого зовнішнього вигляду, але й на відміну від шиферу металочерепиця є чистим екологічним матеріалом). Більшість корпусів перефарбовано з сірого в рожево-білі кольори.

ЛОК «Дружба» пишається великою базою нових та оновлених культмасових та спортивних  заходів для дітей: «Виховательський жульєн»,  «Strong Man Games», «Новий канал», «Підсумковий захід вихователів», «Танцювальний батл», «Фотоквест», «Тачку на прокачку», «Галактика чемпіонів» та  десяток інших заходів , які дають можливість кожній бажаючій дитині розкрити свій творчий та спортивний потенціали.

Перед дітьми виступав фіналіст шоу «Україна має талант», український богатир – Назар Павлів. Також в комплексі діти радо приймали дитячі танцювальні ансамблі «Джерельце», «Веселка», «Нон-стоп»,  «Натхнення», ансамбль пісні та танцю «Гуцулія». Концертно-духовні програми проводив отець В. Левицький.

До послуг дітей цього літа встановлено ще один зал, який знаходиться під відкритим небом.

Крім поїздок в Івано-Франківський аквапарк, Калуський льодовий палац цього літа діти мали можливість відвідати Дельфінарій в місті Трускавець, а діти молодшого віку – Музей Вигодської вузькоколійки.

На кожній зміні в  «Дружбі» проводився день самоврядування, де у ролі педагогічних працівників виступали старшокласники.

Свої пропозиції, побажання та зауваження всі діти та дорослі мали можливість анонімно чи відкрито повідомляти адміністрації, реальна частина яких враховувалась і буде враховуватися в подальшій роботі.

На початку серпня в дитячому закладі відбулася патріотична акція «Збережи життя солдату». Почесними гостями були бійці Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» першої окремої штурмової роти. Діти передали учасникам бойових дій на сході України зворушливі дитячі листи і малюнки, які бійці пообіцяли якнайшвидше передати своїм побратимам на передову.

Для комплексу придбано новий великий акваріум.

Цього літа розширилася і лікувально-оздоровча база, для дітей придбано ще один апарат для кисневої пінки, відкрилася спеціальна соляна кімната. Процедури в якій дозволяють вилікувати недуги дихальних шляхів, зупинити патологічні процеси і поширення астми на самих початкових етапах її розвитку, інше.

16-17 травня в ЛОК “Дружба” завітала соціальна програма для населення “Добре бачу”. Всі відпочиваючі мали можливість перевірити свій зір, отримати цінні консультації лікаря на рахунок його покращення.

Як і в минулі  дев’ять років комплекс працює на орендній основі (самофінансуванні), не маючи жодної допомоги та пільг від держави, при тому сплачуючи всі податки на загальних підставах, оплату за воду, електроенергію по тарифах промислових підприємств, та орендну плату НГВУ «Долинанафтогаз».

За результатами національного бізнес-рейтингу України, ЛОК «Дружба» займає перше місце в Україні та перше в Івано-Франківській області не тільки серед дитячих закладів, але  і серед всіх закладів оздоровлення, зокрема у номінаціях «Показники масштабів виробництва та платоспроможності» та «Соціальний вклад підприємства (сплата податків та інших обов’язкових платежів до державного бюджету, оплата праці)».

Звичайно, що у комплексі є і сьогодні свої проблеми та труднощі. Оскільки «Дружба» працює сезонно, то стикається із плинністю кадрів та кваліфікаційністю їх підбору, незважаючи на вищу оплату праці ніж у державних та приватних установах і організаціях. Штучний ажіотаж, який щороку створюють окремі батьки та діти не дозволяє повністю заповнювати комплекс на першу і останню зміни, а інші зміни – переповнені, хоча нічим не відрізняються. Продовжує на практиці не діяти стаття закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» про пільги та допомогу від держави та місцевої влади. Не зважаючи на те, що цього року продовжував діяти мораторій на перевірку контролюючих органів , комплекс не погіршив свою роботу.

Поширену інформацію про ЛОК «Дружбу» можна знайти на офіційному сайті druzba.com.ua та в офіційній групі «Вконтакте».

Адміністрація комплексу в першу чергу дякує тим працівникам, які за рахунок літніх канікул чи відпусток роблять все, щоб у «Дружбі» завжди лунали дзвінкі голоси задоволених дітей і щоб вони знову сюди приїжджали: Тимчук Б.Р. , Шияну А.І. , Дем’янчуку В.М.  , Чмілю А.М. , Ребезі І.І.  , Бунчаку Р.І. , Дикуну І.М.  , Волинському Д.В. , Новікову О.М. , Креховецькому І.І. , Куціль Н.Б. , Креті І.В. ,Шияну І.І. та іншим.

Попри труднощі та невирішені у верхах проблемні питання ЛОК «Дружба» успішно працює, розвивається, набуває доброї слави та маючи добрих господарів реалізовує всі нові, здавалося нереальні, в нинішній час плани і запрошує дітей до себе наступного літа.

 

Ребега Ігор, методист ЛОК «Дружба»