До нових зустрічей, «Дружбо»!

ЛОК «Дружба» підводить підсумки літа 2014 року

DSC_0363

Швидкими темпами плине час, а разом з ним добігли до свого завершення літні канікули і, відповідно, літній відпочинок школярів. Підбиває свої підсумки і лікувально-оздоровчий комплекс «Дружба» — один з небагатьох стаціонарних дитячих закладів, розташованих у нашій області, на Долинщині, якому присвоєно вищу категорію.

ЛОК «Дружба», як і минулих років, має чим пишатися, адже цього літа, незважаючи на складну соціально-економічну і політичну ситуацію в країні (ціна путівки, порівнюючи з минулим роком, зросла тільки на 10%, а ціни на товари і послуги — на 30-50%), тут оздоровилося 1562 хлопчиків і дівчаток з Івано-Франківської, Львівської областей і міста Києва. З року в рік понад 70% дітей з великим задоволенням приїжджають на відпочинок у «Дружбу» та запрошують сюди своїх друзів. Саме тому тут потрібно постійно щось оновлювати, змінювати, щоб хотілось їм повернутись сюди знову.

Cheap NIKE NFL Jerseys and Wholesale nfl Jerseys or Wholesale NFL jerseys
wholesale Jerseys China Cheap NFL jerseys Wholesale jerseys

Оздоровча кампанія в комплексі і цього літа широко висвітлювалася в різних джерелах масової інформації: «Оздоровниця «Дружба» пропонує дітям високі стандарти» («Гали-чина»), «На долонях «Дружби»» («Свіча»), «Дружба» знову приймає дітей на відпочинок» («Добра справа»), «Літо дитинства в зеніті» («Єдність») — заголовки статей, які самі розповідають про роботу ЛОК «Дружба».
Кожного року відпочинок в «Дружбі» відзначається для дітей багатьма новими подіями. Зокрема, цього літа для їхнього оздоровлення та лікування відкрито циркуляційний душ, душ Шарко і бальнеологічну ванну, придбано магніто-інфрачервоний лазерний терапевтичний апарат «Мінта Ф — 8-01», який не зустрічається у лікувально-профілактичних установах широкого профілю, тренажерний і більярдний зали, новими меблями укомплектовано спальні кімнати дітей, зроблено капітальний ремонт їдальні, введено лінію самообслуговування, де діти самостійно обирають страви і їх кількість, реконструйовано павільйон під чотири спальні кімнати з окремими душовими і санвузлами, на території комплексу розташовані три нові альтанки.

ЛОК «Дружба» пишається великою базою нових і оновлених культмасових і спортивних заходів для дітей. «Голос Дружби» (де самі діти за допомогою смс визначають переможця конкурсу), «Fashion day Druzba», «Майданс», «Оскар зміни» та десяток інших заходів, які дають можливість кожній дитині розкрити свій творчий потенціал та реалізувати його.
На кожній зміні в «Дружбі» проводиться День самоврядування, де у ролі педагогічних працівників виступають старшокласники.

Свої пропозиції, побажання та зауваження всі діти і дорослі мають можливість анонімно повідомляти смс – ками на мобільні телефони адміністрації, частина яких враховувалась у подальшій роботі.

Цього літа «Дружбі» вдалося відновити співпрацю з Міжнародним благодійним фондом «Дар життя». На третій зміні «Клініка на колесах» безоплатно провела медичне обстеження і надала високоякісну медичну допомогу та стоматологічне лікування всім бажаючим дітям та працівникам.

Як і в попередні сім років, «Дружба» працює на самофінансуванні, не маючи жодної допомоги та пільг від держави, притому сплачуючи всі податки на загальних підставах (понад 100 тис. грн. в рік податку на прибуток), по тарифах промислових підприємств, за воду, електроенергію і орендну плату НГВУ «Долинанафтогаз» (140 тис. грн. в рік).

В «Дружбі» є невелика капличка, з концертно-духовними програмами приїжджають священики Вітольд Левицький та Михайло Довжанський. Не забуває «Дружба» і про національно-патріотичне виховання дітей. Протягом зміни проводяться такі конкурси як: «Моя Україна», «Українські вечорниці», «Слава нації».

Звичайно, є у комплексі свої проблеми і труднощі. Оскільки «Дружба» працює сезонно, то стикається з плинністю кадрів та кваліфікованістю їх підбору.

Штучний ажіотаж, який щороку створюють окремі батьки і діти, не дозволяє заповнювати комплекс дітьми на першу зміну, а інші зміни переповнені, хоча і нічим не відрізняються від першої (а цього літа київські чиновники збільшили проблему, не дозволивши оздоровлення дітей в 5 змін по 18 днів, а 4 зміни по 21 дню).

При складанні меню для дітей адміністрація мусить дотримуватися постанови Кабінету Міністрів, яка далека від реальних потреб і можливостей.

На жаль, деякі контролюючі органи, перевіряючи комплекс, висувають «німецькі вимоги в українських реаліях».

Продовжує на практиці не діяти стаття Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» про пільги та допомогу від держави і місцевої влади.

Поширена інформація про «Дружбу» знаходиться на офіційному сайті: www.druzba.com.ua.

Адміністрація дякує, в першу чергу, працівникам, які за рахунок літніх канікул чи відпусток стежать за тим, щоб у «Дружбі» завжди лунали дзвінкі голоси задоволених дітей, і щоб вони знову приїжджали сюди: Б. Р. Тимчуку, А. І. Шияну, В. М. Дем’янчуку, О. Я. Вишневській, А. М. Чмілю, Р. І. Бунчаку, Ю. В. Креховецькому, І. І. Ребезі.

Попри труднощі, та не вирішені у владних інституціях проблемні питання, комплекс успішно працює, розвивається, набуває доброї слави, та, маючи добрих господарів, реалізовує всі нові, здавалось їм, нереальні в нинішній час плани.

DSC_0336

(5 вересня 2014 р, часопис “Свіча”)