Через коронавірус частина дитячих таборів може опинитись на межі вимирання?

 

Туризм на Прикарпатті розвивається. Приватних турбаз, садиб, готельчиків і пансіонатів щороку стає більше, частина з них приймають в тому числі дітей не офіційно. Натомість за останні тридцять років у нашій області зникли, тобто були продані і перепрофільовані чи закриті і пограбовані, більше двадцяти дитячих таборів.

В останні роки дитячим оздоровленням і відпочинком на Івано-Франківщині займається трохи більше десяти закладів, деякі з них є відомчими, деякі у комунальній чи профспілковій власності, а деякі орендовані чи приватні.  Більша частина з них  на повному самозабезпеченні, тобто  живе з проданих дитячих  путівок,  при цьому сплачуючи всі податки на загальних підставах, хоча згідно Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» ст.7  державні органи, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні допомагати  та надавати  таким закладам певні пільги та підтримку. Але на жаль, на практиці цього взагалі немає.

Цього року через коронавірус дитячі табори попали у  дуже скрутне становище. На жаль, до цього часу уряд не вирішив чи будуть  вони працювати хоча б липні та серпні і на яких умовах .

Якщо  літній  оздоровчий сезон не відбудеться  і держава не підтримає дитячі табори, не надасть їм податкові пільги та допомогу, частина з них може зачинитися на завжди і туди не зможуть вже ніколи їхати на відпочинок і оздоровлення діти.

Директор ЛОК «Дружба» М. Гродзіцький