10 найкращих дитячих таборів на Прикарпатті

Невдовзі літо і три місяці шкільних канікул. За цей час діти зможуть відпочити, оздоровитися, щоб восени з новими силами повернутися за учнівські парти. А перед батьками знову постане непростий вибір відпочинкового закладу для нащадків, щоб і годували смачно, і запропонували цікаву програму, веселі розваги та комфортне проживання.

Журналіст «Галицького кореспондента» вивчав ситуацію з таборами на Прикарпатті. Їх, як з’ясувалося, чимало. Відрізняються за цінами, програмами, які вони пропонують, місцем розташування і умовами проживання.

При виборі літнього табору слід звернути увагу на його категорію. Їх є чотири: вища, перша, друга та третя. Категорія присвоюється відповідно до встановленого законом переліку вимог. В Івано-Франківській області вищу категорію мають лише два табори, решта – першу та другу. Два табори на Прикарпатті – у комунальній власності, інші – приватні.

Для відпочинку дитині достатньо 14 днів, а для оздоровлення потрібно 21. Тож це може бути санаторно-курортне оздоровлення з комплексом медичних процедур, відпочинковий табір у горах чи на березі річки, в наметах чи у комфортних номерах готельного типу. Та все ж вирішальне значення для більшості матиме ціна. За день перебування доведеться викласти від 180 до понад 2000 грн залежно від обраного закладу.

Раніше частину вартості путівки (від 10% до 90%) можна було компенсувати за рахунок фонду соціального страхування. Але вже другий рік поспіль кошти на це не виділяються, тож батькам доведеться платити повну суму. Допомогу на оздоровлення зможуть отримати багатодітні сім’ї, малозабезпечені, самотні матері, діти-сироти, діти учасників АТО за кошти, виділені з місцевих бюджетів.

 

«Дружба»

Табір «Дружба» розміщений в селі Новоселиця (с. Мала Тур’я) Долинського району за 70 км від обласного центру. Це табір вищої категорії, де дитина може пройти медичне обстеження і отримати комплекс лікувальних процедур.

Починаючи з 29 травня, тут планують провести п’ять заїздів по 18 днів. Ціна за день перебування складає 273 грн, відтак повна вартість становитиме 4914 грн. Тут є лікувальна база, спортивний, тренажерний зали, басейн. Дитина проходить медичне обстеження, відповідно до призначення лікаря вона може відвідати сеанси ароматерапії, соляну печеру, водні процедури, бальнеологічну ванну, душ шарко, циркулярний душ. Минулого року в закладі замінили дах, купили батут, встановили додаткові душові, облаштували соляну печеру.

дружба 

«Сокіл»

Табір санаторно-курортного типу «Сокіл» розміщений у селі з однойменною назвою у Галицькому районі за 22 км від Івано-Франківська. Цього літа тут планують оздоровити дві тисячі дітей.

Перший заїзд запланований на 2 червня. Вартість перебування від 250 до 340 грн, путівки передбачені на 14, 18 та 21 день. Табір – оздоровчого типу. Відтак діти зможуть отримати цілий комплекс процедур: масаж, озокерит, парафін, фізпроцедури, соляно-хвойні ванни. На території діють п’ять басейнів, на цей час завершують накривати два із них. Тут є волейбольне, баскетбольне та два футбольні поля, батути, тренажерний зал, зал ЛФК. Для дітей організовані екскурсії у Манявський скит, Галич, Гошів, Зарваницю, Яремче. Проводяться туристичні походи, гурткова робота, дискотека.

сокіл

«Артек-Буковель»

У гірській частині області третій рік поспіль функціонує дитячий табір «Артек-Буковель». За цей час тут відпочили понад 7000 дітей. Табір працює не лише влітку, а й у всі сезони. У закладі п’ятиразове харчування, чергує група медиків, забезпечена охорона.

Як розповідає директор табору Юрій Табачок, тут діють три табори. В «Озерному» на березі озера діти спатимуть у наметах, вчитимуться спортивного орієнтування та отримають навики виживання у природі. Перша зміна стартує вже 6 червня. Вартість перебування за вісім ночей – 3960 грн.

Табір «Лісовий» розміщений у котеджах у центрі «Буковелю». Для дітей тут проведуть цікаві майстер-класи, екскурсії, конкурси. Вартість перебування за 7 ночей – 5810 грн, за 13 – від 10 790 до 12 155 грн.

Табір «Гірський» облаштують у п’ятизірковому готелі на схилі гори. Основне спрямування – це уроки англійської мови. Вартість за 13 днів перебування – 26 650 грн.

артек

«Смерічка»

Спортивно-оздоровчий табір «Смерічка» у Микуличині Яремчанської міськради працює на базі факультету фізичного виховання і спорту ПНУ.

«Цього року плануємо чотири табірних зміни, – розповідає директор табору Микола Соя. – Заїзд 3 червня. Перша і четверта зміни триватимуть по 18 днів, вартість – 4050 грн. Друга і третя зміни тривалістю 21 день коштуватимуть 4725 грн».

Дітям забезпечують п’ятиразове харчування, продукти закуповують у місцевих виробників. Розроблені різноманітні програми, чималу увагу тут приділяють патріотичному вихованню молоді. А ще трудовому вихованню: щодня діти одну годину виділяють на прибирання в кімнатах, замітання території, догляд за клумбами.

З дітьми займаються педагоги ПНУ. Щорічно до табору приїжджають волонтери зі США, які проводять для дітей уроки англійської мови, спортивні заняття, ігри та багато іншого. А ще для дітей організовують екскурсії в гори, іноді навіть з ночівлею, забави та дискотеки.

смерічка (1)

«Лімниця»

Дитячий табір «Лімниця» знаходиться в селі Вістова Калуського району. Заїзд планується 1 червня. Вартість путівки тут нижча, ніж в інших закладах, – 180 грн за добу, за 21 день перебування сума складе 3780 грн.

Директор закладу розповідає, що до нового сезону облаштували територію, поставили пластикові вікна, двері. У таборі діють два корпуси, діти проживають по двоє-троє в кімнатах.

Щодня для відвідувачів проводять 3-4 різноманітні заходи. Це майстер-класи з хореографії, квілингу, орегамі, тренування, ігри. А ще спартакіади, малі Олімпійські ігри з інсценізаціями. Переможців нагороджують грамотами, медалями, футболками та подарунками. Дітям також пропонують заняття в гуртках, спортивні ігри.

Табір розміщений за 300 метрів від Лімниці, тож у ясну погоду діти відвідують пляж. Після вечері тут організовують загальнотабірне свято: конкурси краси, визначення кращої пари, пісенні вечірки. Дітям пропонують екскурсії на «Скелі Довбуша», в Галицький національний парк та аквапарк в Івано-Франківську.

лімниця

«Перлина Придністров’я»

Дитячий табір «Перлина Придністров’я» розміщений у селі Михальче Городенківського району. Цього року тут плануються чотири заїзди загалом понад 700 дітей. Перший заїзд – 28 травня. Вартість перебування складає 200 грн за добу, за 21 день – 4200 грн.

У таборі зроблений поточний, частково капітальний ремонт приміщень. Дітям пропонують спортивні, розвиваючі програми, відпочинкові вечори, дискотеки, змагання, вікторини, туристичні походи. Приміщення закладу розміщене у Дністровському каньйоні, тож для відвідувачів організовують сплави по Дністру, походи з ночівлею, походи по пам’ятних місцях Івано-Франківської та Тернопільської областей.

перлина придністровя

«Карпатські зорі»

2 червня стартує перший заїзд у дитячому закладі оздоровчого типу «Карпатські зорі». Табір розміщений у Косові, за 100 км від Івано-Франківська. Перебування тут коштує від 4200 грн за 21 день. Планується провести чотири заїзди.

У вартість входить проживання, харчування, робота інструктора-вихователя, прогулянки, пішохідні екскурсії, походи в гори, фізкультурно-оздоровчі та культурно-масові заходи. У першій половині дня тут активний відпочинок, у другій – фізкультурні заходи, конкурси, ввечері – тематична дискотека.

У закладі цілодобово знаходиться медсестра, надається перша медична допомога. За додаткову плату можна відвідати музеї або поїхати на екскурсії в Яремче, Буковель, Коломию, маєток Святого Миколая.

карпатські зорі

«Едельвейс»

«Едельвейс» розміщений у Микуличині. Роботу тут мають намір почати з 1 червня, провести п’ять заїздів і оздоровити понад тисячу дітей. Перебування коштуватиме 220-225 грн за добу. Заплановано, що перша зміна триватиме 21 день, друга і третя – 18, четверта – 14.

Дозвілля дітей в таборі доволі різноманітне. Вони ходять у гори, їздять на екскурсії, навчаються туризму (для них організовують канатні переправи), відвідують вольєрне господарство. Щодня проводяться конкурси, тематичні дискотеки, спортивні заходи.

Побудували велику альтанку, площею 100 кв. м, яку використовують для танців, боротьби. Окремий майданчик створений для пляжного волейболу, футболу.

едельвейс

«Петрос»

Табір «Петрос» в Татарові Яремчанської міськради не працює в обласній мережі дитячих оздоровчих закладів, але входить у мережу міста Яремче. Роботу тут планують розпочати 15 червня. У таборі відпочивають діти віком від 7 до 16 років. Путівка за 14 днів перебування коштує 6 тис. грн.

У вартість входить чотириразове харчування, проживання у зручних кімнатах. Дітям пропонують уроки англійської мови, фотографії, походи в гори, на водоспад «Гук», велопрогулянки, класичні та сучасні танці.

На території табору є футбольний, баскетбольний та волейбольний майданчики, літня естрада, фото- та кіностудія, пляж на березі річки Прут.

петрос 1

Мовний табір у Ворохті

З 23 липня по 7 серпня англійську та китайську мови можна буде вивчити під час відпочинку у мовному таборі у Ворохті. Вартість перебування 6100 грн за 16 днів.

У вартість входять уроки іноземних мов, інтелектуальні квести, розвиваючі ігри, екстрим-парк, сігвей, скелелазіння, басейн, катання на конях, відпочинок на березі озера у Буковелі, походи в гори, катання на квадроциклі, тематичні вечірки та інші розваги.

Діти проживатимуть у приватному котеджі, де буде організоване чотириразове харчування.

мовний табір у ворохті

Підсумовуючи, відзначимо, що дитячих таборів на території області є багато, відпочинково-оздоровчий заклад є майже у кожному районі. У представленій тут підбірці враховані рекомендації працівників облуправління освіти та фонду соціального страхування. Зрештою, у кожного закладу є власний веб-сайт або сторінка у соцмережах, де можна переглянути світлини, ознайомитися з повним переліком послуг, прочитати відгуки відвідувачів, щоб обрати найкращий заклад відпочинку для своєї дитини.

Ірина ФЕДОЛЯК

Газета “Галицький кореспондент”

24.04.16р.