Інформація

Промо-ролик.Літо 2016 рік

          Лікувально-оздоровчий комплекс  “Дружба” – відомий  дитячий заклад  в Україні. Вперше він прийняв дітей 1985 року. Відтоді тут оздоровилося понад 45 тисяч хлопчиків і  дівчаток, батьки яких працюють у нафтовій, газовій і хімічній промисловості Івано-Франківщини  та Львівщини, а  також з Києва, Чорнобильської зони та інших місць.

IMG_0217

         Розташований комплекс у чудовому хвойному карпатському лісі, за чотири кілометра від районного центру Долина Івано-Франківської області.

         З року в рік понад 70% дітей з великим задоволенням приїжджають на відпочинок у «Дружбу» та заманюють сюди своїх друзів. Саме тому тут завжди  щось оновлюється, змінюється аби їх тягнуло сюди знову. 

IMG_0207

         При складанні програми оздоровлення та відпочинку в першу чергу враховується побажання дітей.

         Свої пропозиції, побажання та зауваження всі відпочиваючі та дорослі мають можливість анонімно повідомляти смс-ками на мобільні телефони адміністрації, значна частина яких враховується у подальшій роботі.

         На кожній зміні в ЛОК “Дружба” проводиться день самоврядування, де у ролі педагогічних працівників – старшокласники.

         Дітлахам пропонується цікавий і різноманітний відпочинок.  

         При головному вході і в’їзді в комплекс гармонійно розташована композиція трьох фонтанів. Відвідувачі ЛОК тепер не заїжджають на його територію, для їхніх автівок перед в’їздом облаштована спеціальна стоянка.  Вся територія дитячого закладу є в повному розпорядженні дітей. Майже вся огорожа дитячого закладу замінена на сучасну декоративну бетонну огорожу.

         У “Дружбі” є сучасні актовий, зал під відкритим небом, диско, відео, комп’ютерний зали.  До послуг дітей бібліотека і читальний зал, кімнати дитячої творчості, облаштовано ще один міні зал, спеціальне місце для великого вогнища. Відпочиваючим показують кінофільми на великому екрані. Всі бажаючі діти мають можливість безкоштовно розважатися та покращувати свої акробатичні навички на каркасному батуті Jambo і на великому надувному батуті-гірці, які встановлено біля адміністративного корпусу ЛОК.

         З дітьми працюють талановиті педагоги. Щодня проводяться цікаві і захоплюючі ігри, розваги, конкурси. Великою є база культмасових заходів для дітей, яка оновлюється з року в рік: «Голос Дружби» (де самі діти за допомогою смс визначають переможця конкурсу), «Розсміши коміка в «Дружбі»», «Fashion Day Дружба», «Strong Man Games», «Танцювальний батл», «Фотоквест» та десяток інших розважальних заходів дають можливість кожній дитині розкрити свій творчий потенціал та реалізувати його.  

         Велике задоволення дітлахи отримують від екскурсій на Cкелі Довбуша, Івано-Франківський аквапарк Трускавецький дельфінарій, Калуський льодовий палац, а діти молодшого віку також у музеї Вигодської вузькоколійки та інші місця.

DSC_0519

         Значну увагу ”Дружба” приділяє і спорту. Тут є сучасні спортивний, тренажерний та більярдний зали, різні спортивні майданчики. Біля футбольного стадіону встановлені нові лавки. Проведено реконструкцію баскетбольної площадки. Серед дітей проводяться захоплюючі змагання. 

Більш докладніше про спортивне життя Ви можете переглянути у розділі “У нас/Спортивне життя”

          При вході в адміністративний корпус є невелика капличка. В “Дружбі” з концертно-духовними  програмами приїжджає священик Вітольд Левицький. Не забуває «Дружба» і про національно-патріотичне виховання дітей. Протягом зміни проводяться  конкурси  «Моя Україна», «Українські вечорниці», «Слава нації»,  патріотичний флеш-моб фарбами “Холлі”, благодійний концерт “Збережи життя солдату”(діти влісноруч роблять подарунки, пишуть листи та збирають кошти воїнам АТО, які волонтери передають на схід України).

Також в комплексі діти радо приймають дитячі танцювальні ансамблі “Бойківчанка”, “Джерельце”, “Натхнення” та ансамбль пісні і танцю “Гуцулія”.

EnYAN7zbD1o

         ЛОК “Дружба” підтримує дружні зв’язки з Міжнародною студентською організацією “AIECEK”. Влітку в дитячий заклад приїжджають студенти з різних країн світу і сприяють реалізації проекту по розвитку персональних навичок у дітей “Міжнародний літній табір”.

         В “Дружбі” є озерце з свійськими птахами та живий куточок з папугами, канарейками і декоративними кроликами, який заохочує дітей до спілкування з природою. Для комплексу придбано новий великий акваріум.

        Кожного дня в ЛОК “Дружба” від ранку до пізньої ночі за великими і маленькими відпочиваючими спостерігає майстерно прихована відеокамера… А наприкінці на дітей чекає приємна несподіванка, підготовлена комп’ютерними хакерами – “Дружбанія” – найкращі та найнесподіваніші моменти дитячого відпочинку. В кінці кожного літа ЛОК “Дружба” виготовляє свій новий промо ролик (всі промо ролики останніх років розміщені на сайті в розділі “відео”).

         В просторій їдальні, в якій діє лінія самообслуговування, хлопчики й дівчатка одержують п’ятиразове висококалорійне харчування (у меню щодня включаються свіжі овочі, фрукти, соки, йогурти  й  інші цінні продукти).

         Живуть діти в п’ятимісних кімнатах. На кожні чотири кімнати 2 туалети, 3 умивальники і 2 душі з ногомийками (холодна і гаряча вода подаються цілодобово).

         ЛОК “Дружба” співпрацює  з Міжнародним благодійним фондом “Дар життя”. Кожного літа “Клініка на колесах” безоплатно проводить медичне обстеження, надає високоякісну медичну допомогу та стоматологічне лікування дітям, які оздоровлюються в “Дружбі”.

IMG_0213

         У ЛОК “Дружба” дітям надаються лікувально-оздоровчі послуги:

1) мінеральна вода типу “Нафтуся”; 2)вітаміни; 3) фітотерапія; 4) аромотерапія; 5) натуральний мед; 6) киснева пінка;

7) фізкабінети; 8) низькочастотний  комбінований тепловий стимулятор «Nuga Best»; 9) профілактичні і лікувальні масажі; 10) вібромасажер; 11) циркуляційний душ; 12) водолікувальна кафедра “МТ-ВК”; 13) бальнеологічна система МІТ-Вулкан; 14) соляна кімната, процедури в якій дозволяють вилікувати недуги дихальних шляхів, зупинити патологічні процеси і поширення астми на початкових стадіях її розвитку, та ін; 15) ванни з хвойним екстрактом і морською сіллю.

Більш докладніше про медичні послуги Ви можете переглянути у розділі “У нас/Медичні послуги”

IMG_0215

         В “Дружбі” є сауна та сучасний стаціонарний басейн з системою підігріву і фільтрації води (в приміщенні басейну є також окремо для дівчат і хлопців душові кабіни, роздягальні, сушки для волосся, санвузли).

         ЛОК “Дружба”, за підтримки профкому НГВУ “Долинанафтогаз” з 2007 року працює на орендній основі (тобто на самофінансуванні), не маючи жодної допомоги та пільг від  держави, при тому сплачуючи всі податки на загальних підставах і орендну плату НГВУ “Долинанафтогаз” (451 836 грн. в рік, з вересня 2013 року, завдяки наполегливості голови профкому В. Мариліва, керівництво ПАТ “Укрнафта” зменшило вартість оренди до 140 884 грн. в рік). З вересня 2015 року орендна плата становить 214 560 грн. в рік.

         За останні вісім років в “Дружбі” проведено капітальний ремонт всіх чотирьох спальних, адміністративного, медичного корпусів, їдальні (замінено умивальники, унітази, каналізаційну і водопровідну мережі, встановлено металопластикові вікна, поміняно двері, підлогу і плитку у кімнатах, холах, коридорах, санвузлах, поміняно перила на ковані в їдальні), більша частина приміщень обладнані новими вентиляційними системами, придбано нові меблі, комплекти білизни, кухонно-технологічне обладнання, інвентар для їдальні, спортивної та культмасової роботи. Побудовано сучасний міні спальний корпус на 20 місць з усіма побутовими зручностями в кімнатах. Всі корпуси перекриті металочерепицею (корпуси набули не тільки кращого зовнішнього вигляду, але дуже важливо, що, на відміну від шиферу, металочерепиця є екологічно чистим матеріалом). Став кращим вигляд всіх балконів (вони накриті металопрфілем або металочерепицею). Також всі корпуси перефарбовані із сірих на рожево-білі. Покращили свою роботу і побутові кімнати, в яких встановлено вентиляцію і пральні машини. Крім прання чи прасування одягу, сушіння волосся, сюди встановлено спеціальний прилад для масового сушіння взуття та одягу. В результаті ефективної й економної роботи ЛОК “Дружба”, на все це використано понад 7 млн. грн. самостійно зароблених коштів.

IMG_0204

         За результатами державної атестації в липні 2010 року ЛОК “Дружба” присвоєно вищу категорію і перше місце серед аналогічних закладів Івано-Франківської обл. А в серпні 2015 року знову присвоєно вищу категорію і перше місце.

         Згідно офіційних повідомлень про загальнодержавний рейтинг малих підприємств України кожного року, ЛОК  “Дружба” займає 1-е місце в Івано-Франківській області і призове місце в Україні не тільки серед дитячих оздоровчих закладів, але і серед санаторіїв за сумою місць 5-ти номінацій фінансово-господарської діяльності, зокрема сплати податків до бютжету і оплати праці.

DSC_0047

         За активну участь на кращу організацію оздоровлення і відпочинку дітей та досягнення високого рівня роботи з усіх напрямків діяльності, кожного року ЛОК “Дружба” нагороджується Грамотами та Дипломами Міністерства сім’ї, молоді та спорту, Федерації профспілок України та Івано-Франківської обласної ради й обласної державної адміністрації.

         Лікувально-оздоровчий комплекс “Дружба” може приймати на відпочинок та оздоровлення групи дітей не тільки під час літніх, але й осінніх, зимових, весняних канікул та вихідних днів. В січні 2017 року у нас відпочивала група дутей з Луганської області. Також “Дружба” пропонує цікаву та різноманітну програму для різних груп студентів та дорослих. Є можливість для проведення семінарів, виїзних засідань чи нарад.

            Звичайно, є у комплексі свої проблеми і труднощі. Оскільки «Дружба» працює сезонно, то стикається з плинністю кадрів та кваліфікованістю їх підбору, особливо медичних працівників, незважаючи на вищу оплату праці ніж у державних та приватних установах.

              Однією з головних проблем є не завжди якісне водопостачання. Водопровід, який веде до комплексу знаходиться в занедбаному стані. Під час ремонтних робіт, які проводить Долинський водоканал і відсутня вода більше доби, спричиняється різкий перепад тиску в системі. Враховуючи місцевий рельєф, це призводить до утворення вакууму, що, у свою чергу, при наявності поривів засмоктує в лінію водопостачання “підшкірну” воду та іншого роду нечистоти. А оскільки комплекс є кінцевою точкою водопроводу, то при відновленні водопостачання все це потрапляє сюди. Лабораторний центр (колишня санепідемстанція), яка проводить аналізи проб води не завжди компетентно і правдиво показує їх результати.

            Медичний огляд, який проводиться в дитячих поліклініках,  перед поступленням дітей в комплекс, не завжди проходить на належному рівні. Теж саме можна сказати і про медичний огляд працівників, які приходять на роботу в ЛОК.

            Сертифікати якості, які видаються на кожен з продуктів, не завжди відповідають їх дійсності.

   Згідно закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” , ст. 7 державні органи, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування ( Долинські РДА і района рада) повинні допомагати та надавати дитячим закладам оздоровлення та відпочинку, не залежно від форм власності, певні пільги та підтримку, але нажаль на практиці, особливо в останні роки, цього взагалі нічого немає.

            Штучний ажіотаж, який щороку створюють окремі батьки і діти, не дозволяє заповнювати комплекс дітьми на першу зміну, а інші зміни переповнені, хоча і нічим не відрізняються від першої.

            При складанні меню для дітей адміністрація мусить дотримуватися постанови Кабінету Міністрів, яка багато в чому далека від реальних потреб і можливостей.

           На жаль, деякі контролюючі органи, перевіряючи комплекс, висувають «німецькі вимоги в українських реаліях». Не зважаючи на те, що на даний час тимчасово діє мараторій на деякі перевірки, комплекс не погіршив свою роботу.

         ЛОК “Дружба” крім сайту має свою електронну адресу. Також на по всій території комплексу діє безкоштовний wi fi.

IMG_0214

 

ОСІННІЙ, ЗИМОВИЙ, ВЕСНЯНИЙ ВІДПОЧИНКИ

Детальніша інформація про відпочинок та оздоровлення в ЛОК “Дружба” знаходиться в інших розділах даного сайту (зокрема в промороликах).

 

uk → ru
воспалительные